Meniu Uždaryti

Netradicinio ugdymo diena

Spalio 14 dieną 7a ir 7c klasių mokiniai lankėsi Vilniuje įsikūrusios  MB “Mėgintuvėlis LT” laboratorijoje. Lankymosi tikslas buvo didinti gamtos mokslų populiarumą  bei pažinti bei savarankiškai prisiliesti prie mokslo chemijos – dalyvauti STEAM metodika remiantis sukurtoje integruotoje biologijos, chemijos ir kriminalistikos  70 min trukmės pamokoje.

 

Programos metu dalyviai pasiskirstė vaidmenimis ir laboratorijoje išbandė kriminalistikos mokslą. Deroglifinėje laboratorijoje nuėmė pirštų antspaudus ir sulygino juos su pavyzdžiais. Taip pat išsiaiškino kokie būna pirštų atspaudų tipai. Laboratorijos darbuotojos papasakojo apie 3 pagrindinius rašto tipų: arkos, kilpos ir sūkurio pavidalo. Dažniausiai pasitaiko kilpos tipo, o rečiausiai – arkos tipo atspaudai. Įdomu tai, kad ne visi žmonės turi pirštų atspaudus. Egzistuoja itin retas genetinis sutrikimas adermatoglifija – žmogaus pirštai bei padai neturi odos raštų. Atspaudai ant  daiktų dažniausiai paliekami dėl to, kad mūsų vidinės plaštakų bei padų pusės turi daug prakaito liaukų − būtent prakaitas su jame įmirkusiomis dulkių dalelėmis palieka piršto raštą ant liečiamo paviršiaus.

Analizės laboratorijoje  mokiniai turėjo ištirti įvairius įkalčius –mikroskopo pagalba nustatyti, kokia medžiaga buvo paimta tyrimui (epitelio, raumens, kaulo ar kraujo pavyzdžiai).

Įdomiausia dalis – DNR nustatymas, kai mokiniai galėjo pasijusti laborantais. Prieš kiekvieną veiklą buvo nuosekliai paaiškinama kas dabar vyks ir kodėl tokia reakcija vyksta. Mokiniai  susipažino su kriminalisto darbo specifika, pamatė, kokios svarbios yra  chemijos žinios ir koks įdomus yra chemiko darbas.

Rekomenduojame visiems susipažinti su MB „Mėgintuvėlis“ siūlomomis edukacinėmis veiklomis, nes tai įdomu, įtrauku bei praplečia akiratį.

Klasių vadovės  Neringa Žemgulienė ir Stefanija Piaulokienė

 

Pakeisti teksto dydį