Meniu Uždaryti

Biblioteka

 

21903768 279155362602494 1765661886 n

Aš – tai pasaulis, o pasaulis – aš,

Nes knygą atsivertęs

Atsiduriu visur, esu bet kas.

Paveikslų valtimi, ant sakinio bangų

Nusiiriu tolybėn, ir vėl atgal grįžtu.

 

Suspurda knygos žodis, krusteli dvasia –

Ir štai jau aš kitur, kitam laike.

Knygos fantazija mane skraidina

Virš vandenynų, virš žemynų.

                                                         Hanid. El. – Masri

 

BIBLIOTEKOS LANKYTOJŲ IR VARTOTOJŲ APTARNAVIMO LAIKAS:

Bibliotekininkė Euridika Piaulokienė
El. paštas euridika.piaulokienė@minijos.lt

Darbo laikas:

I–V 7.30–16.00
Pietų pertrauka 12.00–12.30 val.

Bibliotekininkė Sigita Jurjonienė
El. paštas sigita.jurjoniene@minijos.lt

I–V 7.30–16.00
Pietų pertrauka 12.00–12.30 val.

Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena: bibliotekos lankytojai ir vartotojai neaptarnaujami.

Biblioteka įsikūrusi progimnazijos I aukšte, 103 kabinete.


Vizija

Progimnazijos biblioteka švietimo ir informacijos centras, mokymo ir mokymosi vieta su modernia technine ir informacine baze, žmogiškaisiais resursais ir geru psichologiniu mikroklimatu.

DABARTIS

Progimnazijos biblioteka nuo mokyklos atidarymo (1965 metais) yra toje pačioje mokyklos vietoje. Keitėsi bibliotekos fondas, didėjo patalpos, modernėjo kompiuterinė  įranga, o kartu su visais pokyčiais kito ir bibliotekos funkcijos, darbo pobūdis, bet visada išliko svarbiausia nuostata – būti kartu su visais, padėti įvairiose situacijose, dalyvauti ugdymo procese.

Bibliotekoje rengiamos teminės knygų parodos, skirtos rašytojų gimimo metinėms paminėti, taip pat tradicinės informacinės spaudinių parodos, skirtos valstybinėms ir kalendorinėms šventėms. Nuolat atnaujinamas naujai gautų knygų stendas. Progimnazijos bibliotekoje Jūs galite: pasiskolinti spaudinius į namus ir naudotis spaudiniais vietoje. Pasiskolinti galima ne daugiau kaip 5 spaudinius ir ne ilgesniam kaip 14 dienų laikotarpiui, ieškoti reikalingos literatūros, pateikti užklausą ir kreiptis dėl konsultacijos, pratęsti leidinio grąžinimo laiką.

bibl

 

2022/2023 mokslo metų bibliotekos naujienos

Mūsų mokyklos biblioteka pasipildė naujomis knygomis. Lentynose ras sau tinkančią ir patinkančią knygą tiek mažieji, tiek vyresni skaitytojai. Naujos knygos ne tik džiugina savo spalvomis, bet ir leidžia jas rinktis pagal temas – šį kartą jose skaitysime apie draugystę, patyčias, nuotykius, paauglystę , viltį ir išlikimą.

Kviečiame apsilankyti ir išsirinkti sau patinkančią knygą.

Naujų knygų aprašus galite rasite čia:

Knygos 1–4 klasių mokiniams

Knygos 5–8 klasių mokiniams

 

NAUDINGOS NUORODOS

https://sodas.ugdome.lt/paieska#?type=METHODICAL_DOCUMENT&phrase=programini%C5%B3%20k%C5%ABrini%C5%B3%20tekst%C5%B3%20elektroniniai%20%C5%A1altiniai –  lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinio ugdymo bendroji programa (2016)programinių kūrinių tekstų elektroniniai šaltiniai

https://dict.com/Home-ltelektroninis žodynas

http://www.rasytojai.lt/lt rašytojų svetainė

http://vadoveliai.emokykla.lt/ – bendrojo ugdymo dalykų vadovėlių ir kitų mokymo priemonių duomenų bazė

http://www.skaitymometai.lt – skaitymo skatinimo svetainė

Jei bibliotekoje nėra Jums reikiamos knygos, ją galite rasti:

http://antologija.lt/ ; http://ebiblioteka.mkp.emokykla.lt/

http://www.vaikulinija.lt/ ; http://www.bepatyciu.lt/ – psichologinė pagalba vaikams

http://www.draugiskasinternetas.lt/isc/html/etusivu.htm – rasite informacijos apie saugų darbą internete bei kaip apsaugoti jaunuosius interneto vartotojus nuo žalingos informacijos ir kitų galimų grėsmių, pateikiama pagalbinė medžiaga, sukurta jauniems žmonėms, jų mokytojams ir tėvams arba globėjams. Tai interaktyvūs scenarijai, viktorinos, iš anksto parengti pamokų planai ir patarimai padės padaryti taip, kad jauniems žmonėms internetas būtų saugus.

http://www.bibliotekospazangai.lt/lt/mokymai/mokomieji-filmukai/55-mokymai/mokomieji-filmukai/608-svietimasprojektas, kurio tikslas – stiprinant ir panaudojant viešųjų bibliotekų pajėgumus, pasiekti, kad Lietuvos gyventojai, žymiai geriau naudotųsi informacinių technologijų galimybėmis naudingos informacijos gavimui ir bendravimui.

 ĮDOMU:

 

http://www.lrt.lt/vaikams – LRT portalas vaikams

Čia Jūs rasite sutvarkytą informaciją apie mokslą, muziką, žaidimus, programėles, sportą ir pan.

http://www.animotukas.lt/ – smagios lietuviškos animacijos ir pramogų portalas vaikams. Čia atrasite draugišką ir linksmą animacijos pasaulį, susipažinsite su daugybe juokingų ir rimtų, išdykusių ir gerų veikėjų. Vaikai ne tik turės galimybę linksmai praleisti laiką, bet ir atrasti lietuvių tautosaką, išmokti naujų žodžių bei dainų.

http://knygoskelias.kvb.lt/ –  tai interaktyvus mokomasis žaidimas,  kurį ne tik sužinosite, kaip būdavo gaminamos knygos, bet ir
galėsite visame knygos gaminimo procese sudalyvauti patys).

http://zaidimai.lki.lt/Rasyba/Rasyba.aspx „Kristijonas Donelaitis. Rašyba“ – Žaisdami šį žaidimą, įtvirtinsite savo rašybos įgūdžius, pasikartosite rašybos taisykles. Tačiau jūsų laukia ne tik raštingumo išbandymas. (reikalinga registracija).

„Išnykusios praeities ženklai“ – virtualus edukacinis žaidimas, kuriame pateikiama įdomi ir naudinga informacija apie įvairius neišlikusius arba labai pasikeitusius Kauno, Birštono, Garliavos, Jonavos, Kaišiadorių, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Marijampolės, Prienų, Šakių ir Vilkaviškio pastatus.

 


 Dokumentai:

Naudojimosi biblioteka taisyklės

Privaloma literatūra pradinukams

Privaloma literatūra 5-8 klasėms

Vadovėlių ir mokymo priemonių įsigijimo, priėmimo, apskaitos, saugojimo ir išdavimo mokiniams tvarkos aprašas

Pakeisti teksto dydį