Meniu Uždaryti

Biblioteka

 

21903768 279155362602494 1765661886 n

Aš – tai pasaulis, o pasaulis – aš,

Nes knygą atsivertęs

Atsiduriu visur, esu bet kas.

Paveikslų valtimi, ant sakinio bangų

Nusiiriu tolybėn, ir vėl atgal grįžtu.

 

Suspurda knygos žodis, krusteli dvasia –

Ir štai jau aš kitur, kitam laike.

Knygos fantazija mane skraidina

Virš vandenynų, virš žemynų.

                                                         Hanid. El. – Masri

 

BIBLIOTEKOS LANKYTOJŲ IR VARTOTOJŲ APTARNAVIMO LAIKAS:

Bibliotekininkė Euridika Piaulokienė
El. paštas euridika.piaulokienė@minijos.lt

Darbo laikas:

I–V 7.30–16.00
Pietų pertrauka 12.00–12.30 val.

Bibliotekininkė Sigita Jurjonienė
El. paštas sigita.jurjoniene@minijos.lt

I–V 7.30–16.00
Pietų pertrauka 12.00–12.30 val.

Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena: bibliotekos lankytojai ir vartotojai neaptarnaujami.

Biblioteka įsikūrusi progimnazijos I aukšte, 103 kabinete.


 

Vizija

Progimnazijos biblioteka švietimo ir informacijos centras, mokymo ir mokymosi vieta su modernia technine ir informacine baze, žmogiškaisiais resursais ir geru psichologiniu mikroklimatu.

DABARTIS

Progimnazijos biblioteka nuo mokyklos atidarymo (1965 metais) yra toje pačioje mokyklos vietoje. Keitėsi bibliotekos fondas, didėjo patalpos, modernėjo kompiuterinė  įranga, o kartu su visais pokyčiais kito ir bibliotekos funkcijos, darbo pobūdis, bet visada išliko svarbiausia nuostata – būti kartu su visais, padėti įvairiose situacijose, dalyvauti ugdymo procese.

Bibliotekoje rengiamos teminės knygų parodos, skirtos rašytojų gimimo metinėms paminėti, taip pat tradicinės informacinės spaudinių parodos, skirtos valstybinėms ir kalendorinėms šventėms. Nuolat atnaujinamas naujai gautų knygų stendas. Progimnazijos bibliotekoje Jūs galite: pasiskolinti spaudinius į namus ir naudotis spaudiniais vietoje. Pasiskolinti galima ne daugiau 5 spaudinius ir ne ilgesniam kaip 14 dienų laikotarpiui, ieškoti reikalingos literatūros, pateikti užklausą ir kreiptis dėl konsultacijos, pratęsti leidinio grąžinimo laiką.

bibl

 


 

Naujos, spaustuve ir maloniu laisvalaikiu kvepiančios knygos laukia skaitytojų bibliotekoje!!!

Susipažinti su naujai gautomis knygomis galite čia:

PRADINUKAMS

5-8 KLASĖMS


AKCIJOS


Dėmesio vertos vaikiškos knygos, pasirodžiusios šiais metais 7-12 metų vaikams:

1. Viktorija Urbonaitė ir Viktorija Aprimaitė „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms” (leidykla „Dvi tylos”)

100 pasakojimų apie realias lietuves moteris, dideliais, o kartais mažais ir nematomais darbais keitusias šalies istoriją ar savo aplinką. Šios knygos puslapiuose atrasite įkvepiančių istorijų apie karžygę, čempionę, medžių globėją, karinio laivo kapitonę leitenantę, motociklininkę ir tyliąją kovotoją, smalsiąją ieškotoją, cirko pradininkę ir daugelio kitų mažiau žinomų profesijų atstoves, gyvenančias visai šalia mūsų. Nepaprastas istorijas užrašė Viktorija Aprimaitė ir Viktorija Urbonaitė, iliustravo 19 lietuvių iliustruotojų, knygos dizainu rūpinosi Ugnė Balčiūnaitė.

2. Linas Jonauskas „Kur ieškoti rudojo lokio ir kiti nutikimai gamtoje” (leidykla „Baltos lankos”)

Gamtos gidas jauniesiems tyrinėtojams. Ar kada susimąstei, kokia įspūdinga gamta mus supa? Srauniame upelyje prie Vilniaus neršia didingos lašišos, o Lietuvos šiaurėje giliai po žeme tūno daugybė dinozaurų laikų įrodymų. Ką čia! Į mūsų šalį kasmet pasisvečiuoti užsuka galingi rudieji lokiai. Taip, tikrų tikriausi lokiai! Ir tai tik kelios vyšnaitės ant torto.

3. Britta Teckentrup „Atrask žuvų pasaulį” (leidykla „Nieko rimto”)

Atrask žuvų pasaulį! Kaip? Užsidėk nardymo akinius ir nerk į vandenį. Pamatyk upes, kur šokinėja lašišos. Tyrinėk rifus, kur papūgžuvės kramsnoja koralus. Panersi net į kelių tūkstančių metrų gylį, kur šviesą skleidžia kai kurių žuvų kūnai. Žuvų pasaulis yra kerintis ir pilnas staigmenų. Garsioji iliustratorė Britta Teckentrup spalvingai atvaizduoja šiuos nuostabius gyvūnus.

4. Dovilė Junigeda „Kalno durys” (leidykla „Tyto alba”)

Debiutuojanti rašytoja kviečia pasinerti į paslaptingus nuotykius, nutikusius trims draugams -– Vilei, Teklei ir Simui, kurie vieną naktį Veliuonoje Ramybės kalne randa duris. Jie net neįtarė, kad už durų – tunelis, o tunelio gale… nesakysime, kas! Draugai pakliūva ten, kur atsidurti niekuomet net nesvajojo – ir prasideda neįtikėtini, nepaprasti trijų draugų nuotykiai ir jų draugystės išbandymai.

5. Danguolė Kandrotienė „Pasaiba ir receptų vagys“ (leidykla „Debesų ganyklos“)

Jo akys žalios, kojytės trumpos, pilvukas atsikišęs ir nuolat alkanas. Pasaiba puikiai žino, kad su alkanu pilvuku negali nei galvoti, nei žaisti. O kol mamiotė, grįžusi iš darbo, pagamins vakarienę, gali ir badu numirti, tad kodėl skanumynų nepasigaminus pačiam? Tai ketvirtoji knygų serijos apie nenuoramą Pasaibą dalis.

6. Andė Šeperd „Berniukas, kuris augino drakonus”  (leidykla „Tyto alba”)

Tomo namuose gyvena ne šuo, ne žiurkėnas ir net ne tarantulas. Jo namų augintiniai yra… drakonai! Keisčiausia, kad jis išsirito iš vaisiaus, kurį Tomas parsinešė iš senelio sodo. Kas galėjo pagalvoti, kad taip atsitiks? Niekas! Užtat dabar Tomas turi neįtikėtinai nuostabų drakoną, vardu Blyksnis, ir daugybę rūpesčių. Nes drakoną auginti namie – labai sudėtinga!

7. Deividas Valjamsas „Ledo pabaisa” (leidykla „Tyto alba”)

Autorius dabar yra pats mėgstamiausias vaikų rašytojas pasaulyje! O ši knyga – tai pasakojimas apie dešimtmetę našlaitę ir dešimties tūkstančių metų senumo mamutą… Elzė, gyvenanti Kirmėlynėje – baisiausioje našlaičių prieglaudoje, kokią tik galima įsivaizduoti, pabėga iš prieglaudos ir viena klajoja šaltomis Londono gatvėmis. Vienintelis jos prieglobstis – Gamtos istorijos muziejus,į kurį atkeliauja Ledo Pabaisa – mamutas, miręs prieš 10 000 metų, tačiau puikiausiai išsilaikęs iki šių dienų. Elzė privalo jį pamatyti! Ir ne tik. O kas, jei pavyktų šį vargšą gauruotą mamuto mažylį… atgaivinti? Taip prasideda didysis jos gyvenimo nuotykis

8. Mattas Haigas „Ivė ir gyvūnai” (leidykla „Tyto alba”)

Tai pasakojimas apie vienuolikmetę Ivę ir jos neįtikėtiną, nepaprastą talentą. Kokį? Ivė gali girdėti, ką gyvūnai galvoja. O kartais jai pavyksta perduoti gyvūnams, ką galvoja ji pati. Skamba kaip svajonės išsipildymas, tiesa? Tačiau kodėl tada Ivės tėtis draudžia jai ne tik naudotis šiuo talentu, bet ir kam nors prasitarti apie jį? Ir kodėl jis vengia kalbėti apie tai, kaip žuvo Ivės mama? Laukia ilgas ir kupinas nuotykių kelias visa tai išsiaiškinti.

9. Vytautas V.Landsbergis „Kaip pelytė Zita žmogumi pavirto” (leidykla „Dominicus”)

Naujai Vilijos Kvieskaitės iliustruotas jau žinomos pasakos leidimas. Pelytė Zita ir tarakonas Dzioba atlieka daugybę žygdarbių: išlaisvina Zitos tėvelius, nugali katiną Mickų ir svarbiausia – išgelbsti pasaulį nuo teroristų bombos. Tai pirmoji dviejų dalių nuotykių istorijos dalis.

10. Kristina Ohlsson „Mumijos mįslė“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla)

Vieną lietingą naktį Eldsaloje pasigirsta keistas dundesys. Ir pasklinda siaubingas dvokas. O rytą Herbertas su Sele aptinka pievoje atsivėrusią didelę smegduobę. Joje matyti paslaptingas mūras, bet niekas nepamena, kad čia būtų stovėjęs namas. Netrukus miestelio kapinėse randami du tušti atidengti karstai. Kurgi dingo negyvėliai? Ir kokių baisių dalykų nutiko smegduobėje aptiktame rūsyje? Herbertas ir Selė išsyk supranta, kad visiems gresia didelis pavojus. „Mumijos mįslė“ – kvapą gniaužianti istorija, skirta 8–12 metų skaitytojams. Pirmoji serijos knyga – „Zombių karštinė“, antroji – „Vilkolakio paslaptis“.

11. Agnieszka Stelmaszyk „Lobių ieškotojai. Deimantų slėnio mįslė” (leidykla „Nieko rimto”).

Troškimas surasti paslaptingąjį Deimantų slėnį, kurio beieškodamas lordas Artūras Kavendišas visai išėjo iš proto, archeologijos mylėtojams Bartekui, Anei, Merei Džeinei, Džimui ir Martinui, kaip jau įprasta, atneša kupiną išbandymų nuotykį. Taip jie atkeliauja į tolimąją Australiją! O šiame gamtininkų rojumi vadinamame žemės kampelyje ne tik be galo karšta, bet ir kiek baugu – negali žinoti, kada būsi užpultas ryklio ar mirtinai pavojingo voro.

12. E. B. White „Stiuartas Litlis” (leidykla „Nieko rimto”)

Kai gimė antras ponios Frederik Litl sūnus, visi iš karto pamatė, kad jis ne didesnis už pelę. O dar tiksliau sakant, tas kūdikis iš tiesų visais atžvilgiais ir buvo visai panašus į pelę. Ūgio apie penkių centimetrų, turėjo smailią pelės nosį, pelės uodegą, pelės ūsus ir buvo malonus bei drovus, kaip pelei ir priklauso. O paaugęs jis ne tik liko panašus į pelę, bet ir elgėsi kaip kuo tikriausia pelė: nešiojo pilką skrybėlę ir vaikščiojo su maža lazda.

13. Neringa Vaitkutė „Klampynių kronikos 2. Neramios dienos” (leidykla „Nieko rimto”)

Mažosiose Klampynėse vyksta paslaptingi ir baugūs dalykai, o trijulė vaikų sukasi pačiame siautulio viduryje. Tiesą sakant, dažniausiai tie kraupūs įvykiai prasideda nuo nekalto „žiauriai nuobodu, ką čia nuveikus?“ ir visada baigiasi nenuspėjamai.

14. Anna Sewell „Juodasis gražuolis” (leidykla „Nieko rimto”)

Ar kada pagalvojote, kas nutiktų, jei labai norėtumėte ką nors pasakyti, bet negalėtumėte? Kaip pasikeistų pasaulis, jei visi, pastebėję neteisybę, nenumotų ranka ir nenueitų šalin? O ką jaučia žirgas, kai juo jojate? Juodasis Gražuolis visuomet atlieka savo pareigą sąžiningai ir savęs negailėdamas. Deja, žmogus jam ne visada atsidėkoja tuo pačiu ir pamiršta, kad ne tik jis, bet visos pasaulio būtybės yra vertos meilės ir pagarbos.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/tevams/seimos-gidas/2020/03/24/news/26-demesio-vertos-vaikiskos-knygos-pasirodziusios-siais-metais-14173868/

 


Ką veikti paaugliams per karantiną? (32 būdai, kaip leisti laiką namuose)


ŽVELGIU Į PASAULĮ PRO BITĖS AKINIUS

https://www.youtube.com/watch?v=0SFKGPOkANU

Testas

https://vjlc.pavb.lt/bites-testas/


bibl

Mieli „Vyturio“ draugai,

neturite laiko skaityti knygą? Norite paįvairinti kasdienybę ir klausyti, kaip mėgstamus kūrinius įgarsina pamilti balsai? Jūsų vaikui lengviau suprasti girdimąją nei regimąją informaciją?

„Vyturys“ Jums dovanoja JAU 15 klausymui paruoštų programinių (ir ne tik) kūrinių!

Spauskite nuorodą čia:  https://soundcloud.com/vyturys-382449132/sets

Arba būkit gudresni – prenumeruokit ir šviežiausias naujienas sužinokit pirmieji! 😉

– nueikite į https://soundcloud.com/ ;

– dešinėje paspauskite mygtuką Create Account (registruotis);

– užsiregistravę paieškoje suveskite vyturys;

– spauskite šalia VYTURIO esantį mygtuką Follow (sekti).

Pažadam – paragavę negalėsit sustot!


bibl1

Viktorina “Kelionė laiku – Senovės Egiptas”

Senojo  Egipto pasaulis jau senai pradingo amžių glūdumoje, tačiau liko jo didybės liudininkai: piramidės ir šventyklos, kapai ir mumijos,piešiniai bei hieroglifai. Iš šių radinių mes geriau pažįstame senąjį Egiptą, tačiau dar daug kas lieka neaišku.
Nori sužinoti daugiau? Įšspęsk galvosūkį “Kelionė laiku – Senasis Egiptas “Sėkmės!

Viktoriną rasite čia: https://www.silutevb.lt/silute/portfolio/viktorina-kelione-laiku-senoves-egiptas/


bibl2

Išbandykite:

veiksmingi ir  linksmi  pratimai atminčiai gerinti

Viena pagrindinių mūsų smegenų funkcijų – kaupti, analizuoti ir saugoti informaciją, kurią pojūčiais gauname iš aplinkos. Visko į galvą susidėti jokiu būdu nepajėgtume, tačiau visiškai nuvertinti atminties galimybių taip pat nereikia. Kad atmintis būtų aktyvesnė, specialistai rekomenduoja daryti nesudėtingus, bet veiksmingus pratimus. Jiems per dieną pakanka skirti vos keletą minučių.

Sėkmės!

https://www.instagram.com/p/B5t4oFwDXCu/?fbclid=IwAR24Cgjx3OlMiU24qx9cXcVHvSGgeT6AfUrauF-OLrqcJEX2cwo2IOacu0g


Bibliotekininkės stengiasi vadovautis penkiais žymaus indų bibliotekininko ir dokumentalisto Š. R. Ranganatano dėsniais:

  1. Knygos turi būti naudojamos
  2. Kiekvienam skaitytojui – jo knygą
  3. Kiekvienai knygai – jos skaitytoją
  4. Taupyk skaitytojo laiką
  5. Biblioteka – augantis organizmas.

 

Šie dėsniai nepraranda reikšmingumo ir šiandien. Š. Ranganatano mokinys ir sekėjas profesorius G. Batačatija šiuos dėsnius modernizavo ir pritaikė informacinės visuomenės sąlygoms.

  1. Informacija skirta naudojimui
  2. Kiekvienam informacijos vartotojui – jo informaciją
  3. Kiekvienam informacijos elementui – jo vartotoją
  4. Tausok informacijos vartotojo laiką
  5. Informacijos universumas nuolat auga.

 

Bibliotekos veikla skaičiais ( Išrašas iš metinės 2019 m. bibliotekos ataskaitos):

 

Fondo dydis –  10483 egz.

Iš jų: 10195  vnt. – knygų;

56 vnt. – garsinių regimųjų ir vaizdinių dokumentų.

Vadovėlių skaičius –  29851  vnt.

Aptarnaujamų skaitytojų skaičius – 1206;

Perregistruoti vartotojai – 548;  naujai užregistruoti vartotojai – 122;

Apsilankymų skaičius – 7031;

Išduota dokumentų – 4049;

Padaryta kopijų – 49535

Progimnazijos bibliotekoje įdiegta ir naudojama mokyklų bibliotekų kompiuterinė programa – MOBIS.

 

NAUDINGOS NUORODOS

https://sodas.ugdome.lt/paieska#?type=METHODICAL_DOCUMENT&phrase=programini%C5%B3%20k%C5%ABrini%C5%B3%20tekst%C5%B3%20elektroniniai%20%C5%A1altiniai –  lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinio ugdymo bendroji programa (2016)programinių kūrinių tekstų elektroniniai šaltiniai

https://dict.com/Home-lt – elektroninis žodynas

http://www.rasytojai.lt/lt –   rašytojų svetainė

http://vadoveliai.emokykla.lt/ – bendrojo ugdymo dalykų vadovėlių ir kitų mokymo priemonių duomenų bazė

http://www.skaitymometai.lt –  – skaitymo skatinimo svetainė

Jei bibliotekoje nėra Jums reikiamos knygos, ją galite rasti:

http://antologija.lt/   ; http://ebiblioteka.mkp.emokykla.lt/

http://www.vaikulinija.lt/ ; http://www.bepatyciu.lt/ – psichologinė pagalba vaikams 

http://www.draugiskasinternetas.lt/isc/html/etusivu.htm – rasite informacijos apie saugų darbą internete bei kaip apsaugoti jaunuosius interneto vartotojus nuo žalingos informacijos ir kitų galimų grėsmių, pateikiama pagalbinė medžiaga, sukurta jauniems žmonėms, jų mokytojams ir tėvams arba globėjams. Tai interaktyvūs scenarijai, viktorinos, iš anksto parengti pamokų planai ir patarimai padės padaryti taip, kad jauniems žmonėms internetas būtų saugus.

http://www.bibliotekospazangai.lt/lt/mokymai/mokomieji-filmukai/55-mokymai/mokomieji-filmukai/608-svietimas -Projektas, kurio tikslas – stiprinant ir panaudojant viešųjų bibliotekų pajėgumus, pasiekti, kad Lietuvos gyventojai, žymiai geriau naudotųsi informacinių technologijų galimybėmis naudingos informacijos gavimui ir bendravimui.

 ĮDOMU:

 

http://www.lrt.lt/vaikams – LRT portalas vaikams

Čia Jūs rasite sutvarkytą informaciją apie mokslą, muziką, žaidimus, programėles, sportą ir pan.

http://www.animotukas.lt/ – smagios lietuviškos animacijos ir pramogų portalas vaikams. Čia atrasite draugišką ir linksmą animacijos pasaulį, susipažinsite su daugybe juokingų ir rimtų, išdykusių ir gerų veikėjų. Vaikai ne tik turės galimybę linksmai praleisti laiką, bet ir atrasti lietuvių tautosaką, išmokti naujų žodžių bei dainų.

http://knygoskelias.kvb.lt/ –  tai interaktyvus mokomasis žaidimas,  kurį ne tik sužinosite, kaip būdavo gaminamos knygos, bet ir
galėsite visame knygos gaminimo procese sudalyvauti patys).

http://zaidimai.lki.lt/Rasyba/Rasyba.aspx „Kristijonas Donelaitis. Rašyba“ – Žaisdami šį žaidimą, įtvirtinsite savo rašybos įgūdžius, pasikartosite rašybos taisykles. Tačiau jūsų laukia ne tik raštingumo išbandymas. (reikalinga registracija).

„Išnykusios praeities ženklai“ – virtualus edukacinis žaidimas, kuriame pateikiama įdomi ir naudinga informacija apie įvairius neišlikusius arba labai pasikeitusius Kauno, Birštono, Garliavos, Jonavos, Kaišiadorių, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Marijampolės, Prienų, Šakių ir Vilkaviškio pastatus.

 


 Dokumentai:

Naudojimosi biblioteka taisyklės

Privaloma literatūra pradinukams

Privaloma literatūra 5-8 klasėms

Vadovėlių ir mokymo priemonių įsigyjimo, priėmimo, apskaitos, saugojimo ir išdavimo mokiniams tvarkos aprašas

Pakeisti teksto dydį