Meniu Uždaryti

Gargždų “Minijos” progimnazija – tarptautinės asociacijos “Mainai visiems” („Exchanges for all“) narė

Gargždų “Minijos” progimnazija  – tarptautinės asociacijos “Mainai visiems” („Exchanges for all“) narė

Nuo 2018 metų Gargždų “Minijos” progimnazija yra tarptautinės asociacijos „Mainai visiems“ („Exchanges for all“) narė. Šios asociacijos pagrindinis tikslas  – užtikrinti , kad pastoviai būtų vykdomos tarptautinės mainų stovyklos, bei  šių stovyklų finansavimas. Asociacijos nariai nuolat teikia paraiškas Erazmus+, Nordplius ir Pietų Baltijos šalių paramos fondams, kad gautų finansavimą tarptautinėms mainų stovykloms organizuoti. Stovyklos vyksta du kartus per metus – rugsėjo ir gegužės mėnesį. Jos skirtos aštuntų klasių mokiniams, trunka savaitę laiko ir yra visiškai nemokamos. Kiekvienais metais 15 – 60  mūsų mokyklos mokinių išvyksta į šias mainų stovyklas. Tai kartojasi kasmet nuo  2015 metų.

Stovyklose didelis dėmesys skiriamas mokinių emociniam socialiniam ugdymui, ugdomos asmeninės mokinių savybės: gebėjimas bendrauti su skirtingų tautybių, religijų žmonėmis, gebėjimas priimti ir toleruoti skirtingą bei kitokį požiūrį į aplinką, išvaizdą, nuomonę. Mokiniai susiduria su  naujais iššūkiais, mokosi juos priimti ir įveikti, gyvena ir mokosi jiems naujoje, nepažįstamoje aplinkoje su nepažįstamais žmonėmis, kalba ne savo gimtąja kalba, mokosi savarankiškai priimti sprendimus.

Stovyklose organizuojamos meninės ir kūrybinės pakraipos veikos ekologijos, klimato kaitos temomis.

Šiuo metu asociaciją sudaro 9 mokyklos iš Danijos, Lietuvos ir Lenkijos

1.Sophieschool DK

2.Sydfalster School DK

3.Stubbekoebing School DK

4.Nr. Alslev School DK

5.Mill Hill School DK

6.Nysted School DK

7.Klaipeda Sendvario LT

8.Gargzdai Minijo progymnasium LT

9.Spoleczna Szkola Podstawowa Nr.1 im Janusza Korczaka, Wejherowo PL

Taip pat yra 9 mokyklos  kandidatės, kurios yra partnerės projektuose iš Estijos, Suomijos, Švedijos, Latvijos, Lenkijos. Kandidatai į partnerius ir projektų partneriai:

1.August Kitzberg Gymnasium, Karksi Nuia, EE

2.Tampere University Teacher Training School, FI

3.Ängetschool, Örnsköldsvik, SE

4.Liepaja School no. 6

5.Liepajas Liedaga School

6.Nica School

7.Ketvergiai Basic School

8.Wejherowo School no. 8

9.Wejherowo School no. 1

Mūsų mokyklai šioje asociacijoje atstovauja dvi mokytojos: tai šokių mokytoja Asta Lukauskienė ir anglų kalbos mokytoja Renata Anužienė. Jos yra asociacijos  tarybos narės, o mūsų mokykloje atsakingos už projektų rašymą, finansinę projektų ataskaitą, mokinių bei mokytojų paruošimą mainų stovykloms.

2020 metų sausio 6-10 dienomis 4 mūsų mokyklos mokytojos A.Lukauskienė, R.Anužienė, L.Paulauskienė, A.Pakamorienė vyko į kasmetinį asociacijos susirinkimą bei mokytojų mokymus ir mainų programos planavimo susitikimą Danijoje. Per susitikimą aplankė dvi Danijos mokyklas, aptarė veiklas, kaip pagerinti ir patobulinti tarpusavio bendradarbiavimą iki susitikimo mainų stovyklose, pasiskirstė  į projektų rašymo grupes bei pildė paraiškas finansavimui gauti Erazmus+, Nordplius Junior paramos fondams. Susitikime  skirtingos grupės paruošė 10 paraiškų finansavimui gauti skirtingose šalyse 2020-2021 metais. Mūsų  mokykla pateikė po vieną paraišką Erazmus +, Nordplius Junior fondams. Taip pat yra partnerė kituose dviejuose projektuose. Visi susitikimai vyksta anglų kalba, paraiškos taip pat teikiamos anglų kalba.


Asociacijos „Mainai visiems“ pranešimas spaudai

2020-05-06

2020 metų gegužės mėnesį  tarptautinė asociacija “Mainai visiems” buvo priversta atšaukti net  5 mainų stovyklas dėl 3 Covid 19 viruso .Net 300 mokinių, mokytojų iš Estijos, Latvijos, Lietuvos, Suomijos, Švedijos ir Danijos šiemet nesusitiko mainų programose.

Tačiau yra ir gerų žinių. Asociacija gavo patvirtinimą, kad net 3 paraiškos, pateiktos sausio mėnesį, yra patvirtintos. Tai reiškia , kad asociacija 2020 -2021 metais turės galimybę suorganizuoti net 9 stovyklas. Vienas iš patvirtintų projektų yra ir Gargždų „Minijos“ progimnazijos pateiktas Nordplus Junior projektas „Viltis“. Dar laukiama atsakymų iš Erazmus+ ofiso dėl stovyklų 2021-2022 metais. Gautas finansavimas  užtikrina veiklos tęstinumą bei suteikia garantijas tolimesnei sėkmingai asociacijos veiklai.

Asociacijos koordinatorius iš Danijos Bo Otterstroem turi ilgametę darbo patirtį organizuojant ir koordinuojant meno festivalius bei mainų programas. Jau 2009 metais šios stovyklos buvo kultūrinių projektų dalis ir į kultūrinius mainus įtraukė daugybę jaunų žmonių iš Baltijos jūros regiono šalių ir visos Europos.

Šiuo metu asociacijos meninės dalies mokytojai ruošia naują ir linksmą  tarptautinį projektą nuotoliniu būdu „Ar tu atsimeni mane?“ ir „ Mano draugas iš Europos“. Šis projektas startuoja 2020metais gegužės 11 dieną facebooko paskyroje https://www.facebook.com/exchangesforall/ . Net jei  mes  ir esame atskirti nuo pasaulio, vis tiek turėtumėm galvoti apie mus supantį pasaulį ,todėl asociacija kviečia susirasti žmones, kartu su jumis dalyvavusius tarptautinėse mainų stovykloje, ir paklausti: „Ei , ar dar atsimeni mane?“.

Dabar asociacija  planuoja tarptautines mainų stovyklas rugsėjo mėnesį  ir tikisi, kad šį kartą Covid 19 virusas nesutrukdys jų surengti .Jei nepavyks susitikti gyvai, visos veiklos persikels į virtualų pasaulį.

Daugiau informacijos apie asociacijos veiklas galite rasti https://www.facebook.com/exchangesforall/

Pakeisti teksto dydį