Gyvename XXI amžiuje – mobiliųjų telefonų, naujų technologijų pasaulyje, kartais net nesusimąstome apie tai, kokį kultūrinį paveldą turime, kaip sudominti jaunimą etninių vertybių išsaugojimu, kaip atrasti savo šaknis, stiprinti savo tapatybę, pažinti sukauptus liaudies turtus. Šį savaitgalį, balandžio 26–27 d. Ukmergės rajone, Taujėnų gimnazijoje, startavo ilgai lauktas Lietuvos mokinių 6 – osios etninės kultūros olimpiados etapas, kuriame garbingai mokyklai atstovavo 8c klasės mokinė Veronika Valauskaitė, kuri ne tik pristatė savo kelią į etnokultūros pasaulį, bet ir žemaitiška kalba išporino savo prosenelio papasakotą istoriją „Kap žemaitis Bruonius tarnava pri šišiuonėški“.
Olimpiadoje dalyvavo 40 mokinių iš visų penkių Lietuvos regionų ir didžiųjų Lietuvos miestų – Vilniaus ir Kauno.
Olimpiados dalyvių pasveikinti atvyko Ukmergės r. savivaldybės administracijos direktorė Inga Pračkailė, savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas ir skyriaus specialistė Irena Lukoševičienė. Svečiai pasveikino olimpiados dalyvius, jų mokytojus ir vertinimo komisijos narius. Pasidžiaugė, kad Ukmergės kraštas ir Taujėnų gimnazija buvo pasirinkta olimpiados organizavimui, kvietė išsamiau susipažinti su šiuo, gausiu lankytinų objektų kraštu ir palinkėjo dalyviams sėkmės puoselėjant etninę kultūrą ir ypač atliekant olimpiados užduotis. Taip pat dalyviams nuotaikingą programėlę apie Sekmines atliko Ukmergės kultūros centro atstovės Agotėlė ir Dėdienytė.
Olimpiadą sudarė dvi dalys: teorinė – tikrinamos mokinių žinios iš etninės kultūros ir vaizdinės raiškos ir veiklos pristatymas. Įdomiai ir kūrybiškai buvo pristatyti įvairūs amatai, lietuvių liaudies dainos ir šokiai, sava tarme papasakotos įvairios istorijos. Renginio organizatoriai moksleivius ir jų mokytojus pakvietė į ekskursiją po Taujėnų dvarą, o vakare visi galėjo padainuoti ir pašokti liaudiškoje vakaronėje.
Visi grįžome iš olimpiados patobulėję, įgiję naujų patirčių, kurias pritaikysime ateityje vyksiančiuose konkursuose, olimpiadose, projektinėse veiklose. Dalyvavimas tokiame renginyje – tai neįkainojama patirtis, subūrusi daugybę bendraminčių.
Dėkojame už pagalbą rengiantis olimpiadai Veronikos mamai Margaritai Kiudytei-Čarienei.
Mokytojos Živilė Bartkevičienė ir Gintarė Januškienė