Meniu Uždaryti

Vietos verslininkų patirtis – „Minijos“ septintokams

Seniai pastebėta, jog dažnas lietuvis turi verslo idėją, tačiau net nedrįsta žengti pirmąją žingsnį ir tiesiog pabandyti. Siekiant skatinti jaunosios kartos verslumo įgūdžius pagal ugdymo karjerai veiklos planą Gargždų „Minijos“ septintokams vyko susitikimai su vietos verslininkais, kurie papasakojo savo istorijas, nuo ko pradėjo ir kokia dabar jų kasdienybė ekonominės krizės, karo fone.

 

Su septintokais bendravo ir unikalia savo patirtimi dalijosi 15 metų Airijoje gyvenusi ir dirbusi agluonėniškė Asta Marcinkeviča, kuri prieš penkerius metus ryžosi Gargžduose atidaryti kavinę „AMAM bistro“. Gaminamus modulinius golfo takelius, stalo futbolą pristatė nuolat naujas idėjas generuojantis Tomas Žemgulys, kuris akcentavo, jog apie savo idėjas reikia kalbėti garsiai, tik tuomet verslą lydės sėkmė. Savo kaip verslininkės kelią, tvarios mados privalumus „Minijos“ septintokams išdėstė pati šioje progimnazijoje anksčiau besimokiusi komiso studijos „Mados pieva“ įkūrėja Kristina Šakinienė. Iš Visagino kilusi, dabar Gargžduose gyvenanti Laura Latakienė papasakojo, kad su vyru Tomu Lataku UAB „GT Transport“ įkūrė dar 2012 m. Viskas prasidėjo nuo vilkikais vežamų krovinių. Dabar pervežimais bendrovė nebeužsiima, persiorientuota į statybų sritį, komunikacijų klojimą, nestandartinius gaminius. Kaip apleistą mišką pavertė parku, kuriame įkūrė laipiojimo trasas, siūlo ir dažasvydžio paslaugą, mokiniams pristatė Patricija Šiaulytė. „Nuotykių parkas 77“ veikia Laugaliuose.

 

Gargždų „Minijos“ progimnazijos Ekonomikos ir verslumo mokytoja Jūratė Grimalienė sakė, kad tokios pamokos su verslininkais labai vertingos: „Viena – aiškinti mokiniams teoriją ir visai kas kita, kai mokiniai išgirsta iš pirmų lūpų apie verslo vystymą, kūrimą.“

 

Agnė Adomaitė

Nuotraukų parašai portalui.

Verslininkė, „AMAM bistro“ įkūrėja A. Marcinkeviča mokiniams akcentavo, kad svarbiausia, jog darbas patiktų, tuomet bus žymiai lengviau vystyti vieną ar kitą sritį.

Kuriamus modulinius golfo takelius, stalo futbolą pristatė T. Žemgulys.

 Laugaliuose veikiantis „Nuotykių parkas 77“ sudomino septintokus, kurie žadėjo šiltuoju sezonu būtinai jį aplankyti ir išbandyti save laipiojimo trasose. Parką pristačiusi P. Šiaulytė – ketvirta iš kairės.

 Pasak verslininkės L. Latakienės, „GT Trasport“ veiklos spektras labai platus dėl labai paprastos priežasties: keičiantis ekonominei, politinei, socialinei situacijai galima lengvai persiorientuoti.

 Apie tvarios mados naudą papasakojo Gargžduose veikiančios komiso studijos „Mados pieva“ šeimininkė K. Šakinienė.

Pakeisti teksto dydį