Meniu Uždaryti

Viešnagė bibliotekoje

Per gražiai rudenėjančius Gargždus mūsų progimnazijos 8c ir 8e klasių mokiniai keliavo  į Gargždų miesto J. Lankučio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrių išbandyti   edukacinį žaidimą „Jonas ir raJOnas“.

Kaip sakė mokinus pasitikę bibliotekos darbuotojai, šis žaidimas netradiciniu būdu, patraukliai supažindina su  Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos etninės kultūros tradicijomis, istorija, kultūros ir gamtos paveldo objektais. Šis smagus žaidimas susideda net iš 300 įvairiausių klausimų apie 11 Klaipėdos rajono seniūnijų. Prisipažinsime, kad aštuntokai nežinojo, kiek Klaipėdos rajone yra seniūnijų.

Šį kartą aštuntokams buvo pasiūlyta pakeliauti tik po Gargždų miesto seniūniją, žaidžiant oranžinės spalvos kortelėmis. Žaidimas yra ir komandinis, ir individualus. Laimi tas žaidėjas, kuris pirmas apkeliauja seniūniją, o kartu su juo ir komanda tampa nugalėtoja.

Bibliotekos darbuotojai paminėjo, kad edukacinis stalo žaidimas „JOnas ir raJOnas“ turi konkrečią paskirtį – žaidybiniu būdu stiprinti vaikų ir suaugusiųjų tautinį identitetą, atskleisti šių (Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos) etnografinių regionų išskirtinumą. Žaidimas tinka visai šeimai, jį galima pasiimti iš bibliotekos ir žaisti šeimos susibūrimų metu. Tai būtų puiki laisvalaikio praleidimo forma. Ypatingai šis žaidimas rekomenduojamas tiems moksleiviams, kurie domisi etnine kultūra, dalyvauja Etninės kultūros olimpiadose ar konkursuose.

Klasių vadovės: Aušra Jančauskienė, Stefanija Piaulokienė

Pakeisti teksto dydį