Meniu Uždaryti

TAUTOSAKINĖ VIKTORINA ,,MOKI ŽODĮ – ŽINAI KELIĄ”

Vasario 21d. ,, Minijos” progimnazijos penktokai varžėsi tautosakinėje viktorinoje ,, Moki žodį – žinai kelią”. Renginio tikslas – prisiminti senąsias lietuvių tradicijas, papročius, puoselėti gimtąją kalbą, žadinti susidomėjimą senąja kultūra.

Be abejo, mūsų penktokai žodžio kišenėje neieško, bet norėdami tuo įtikinti komisijos narius ir renginio vedėjas – Godą ir Liepą – turėjo atlikti įvairias užduotis: kuo greičiau sudėti mįslę – dėlionę ir ją įspėti, užbaigti duotas patarles, sukurti greitakalbę. Kai kurių rungčių dalyviams reikėjo pademonstruoti rankų miklumą, kojų greitumą ir liežuvio aštrumą. Susirinkę komandų kapitonai linksmino žiūrovus greitai atrinkinėdami pupeles nuo žirnių, o įveikę šį darbelį ir radę dubenėlio dugne greitakalbę  turėjo tris kartus aiškiai ir greitai ją pasakyti. Smagiausiai plūkėsi penktokai mediniais šaukštais bandydami užkabinti ant virvelės korteles su pagoniškų dievų vardais. Pasirodo, darbuotis mediniu šaukštu nėra taip jau paprasta…Bet mūsų penktokai įrodė, kad yra ne iš kelmo spirti ir draugiškai susidorojo su visomis užduotimis.

Viktorinos pabaigoje mokiniai turėjo paruošę namų darbų klausimą. Reikėjo iš namų atsinešti senovinį daiktą ir užduoti klausimą kitai komandai, kuris būtų susijęs su daikto naudojimu. Šią užduotį ruošdami vaikai turėjo pasidomėti savo namų aplinka, paklausti tėvų , kokia šio daikto istorija, tad įtraukė ir savo šeimos narius į pasiruošimą. Viktoriną organizavusios lietuvių kalbos mokytojos: R. Tamošaitienė ir A. Jančauskienė, džiaugiasi aktyviais ir sumaniais penktokais, priminė jiems, jog tik jie yra tradicijų tęsėjai ir saugotojai, nuo jų priklauso, ar lietuviai savo šeimos rate ateityje puoselės tradicijas ir papročius.

 

Pakeisti teksto dydį