Kovo 6 d. „Minijos” progimnazijos šeštokai varžėsi tautosakinėje viktorinoje ,,Moki žodį – žinai kelią”. Renginio tikslas – prisiminti senąsias lietuvių tradicijas, papročius, puoselėti gimtąją kalbą, žadinti susidomėjimą senąja kultūra.
Žinoma, mūsų šeštokai žodžio kišenėje neieško, bet norėdami tuo įtikinti komisijos narius ir renginio vedėjas – Odrę ir Tomą – turėjo atlikti įvairias užduotis: kuo greičiau sudėti mįslę – dėlionę ir ją įspėti, užbaigti patarles ir atspėti paukščių pamėgdžiojimus. Kai kurių rungčių dalyviams reikėjo pademonstruoti rankų miklumą, kojų greitumą ir liežuvio aštrumą. Galvas pasukti reikėjo ir kitoje užduotyje – atspėti nuotraukoje esantį senovinį daiktą, pasakyti kam jis vartojamas. Tai daiktai, kurie susiję su senosiomis mūsų protėvių tradicijomis, ūkio darbais, vaikų žaidimais. Smagiausiai plūkėsi šeštokai mediniais šaukštais bandydami kuo greičiau sukabinti korteles su užrašytomis įvairiomis dievybėmis ant lininės virvutės. Pasirodo, darbuotis mediniu šaukštu nėra taip jau paprasta. Nors mūsų gyvenimas, tradicijos keičiasi, tačiau vaikams smagu žaisti, išbandyti naujas veiklas, domėtis ir atrasti dalykus, kurių nežinojo. Taip senąsias tradicijas galime grąžinti į šiuolaikinių vaikų gyvenimą.
Viktorinos pabaigoje mokiniai turėjo paruošę namų darbų klausimą. Reikėjo iš namų atsinešti senovinį daiktą ir užduoti kitai komandai klausimą, kuris būtų susijęs su daikto naudojimu. Šią užduotį ruošdami vaikai turėjo pasidomėti savo namų aplinka, paklausti tėvų, kokia šio daikto istorija, tad įtraukė ir savo šeimos narius į pasiruošimą. Netradicinėje pamokoje dalyvavo ir istorijos mokytoja Jūratė Grimalienė, kuri taip pat mokiniams pademonstravo senovinį daiktą, uždavė klausimą ir papasakojo jo įsigijimo bei naudojimo istoriją. Viktoriną stebėjo ir moksleivių pasirodymus vertino lietuvių kalbos mokytojos ir viešnia iš Klaipėdos rajono savivaldybės. Tai vyriausioji specialistė (kalbos tvarkytoja) Daiva Beliokaitė, kuri ne tik pasidžiaugė puikiu mokinių pasirodymu, lietuvių kalbos ir tradicijų puoselėjimu, bet ir gausiai apdovanojo visas dalyvavusias šeštokų komandas. Viktoriną organizavusios lietuvių kalbos mokytojos – R. Tamošaitienė ir A. Jančauskienė – džiaugiasi aktyviais ir sumaniais šeštokais, priminė jiems, jog tik jie yra tradicijų tęsėjai ir saugotojai, nuo jų priklauso, ar lietuviai savo šeimos rate ateityje puoselės tradicijas ir papročius.