Meniu Uždaryti

TAUTOSAKINĖ VIKTORINA ,,MOKI ŽODĮ – ŽINAI KELIĄ”

Kovo 16 d. ,,Minijos” progimnazijos penktokai varžėsi tautosakinėje viktorinoje ,,Moki žodį – žinai kelią”. Renginio tikslas – prisiminti senąsias lietuvių tradicijas, papročius, puoselėti gimtąją kalbą, žadinti susidomėjimą senąja kultūra.
Be abejo, mūsų penktokai žodžio kišenėje neieško, bet norėdami tuo įtikinti komisijos narius ir renginio vedėjas – Eleną, Godą ir Audrę – turėjo atlikti įvairias užduotis. Dalyviams reikėjo pademonstruoti rankų miklumą, kojų greitumą ir liežuvio aštrumą. Susirinkę komandų kapitonai vaidino patarlę, kurią įminti reikėjo komandos nariams. Galvas vaikai suko ir kitoje užduotyje – bandė atspėti nuotraukoje esantį senovinį daiktą, pasakyti, kam jis vartojamas. Tai daiktai, susiję su senosiomis mūsų protėvių tradicijomis, ūkio darbais, vaikų žaidimais. Smagiausiai plūkėsi penktokai mediniais šaukštais bandydami užkabinti ant virvelės korteles su pagoniškų dievų vardais. Pasirodo, darbuotis mediniu šaukštu nėra taip jau paprasta…Nors mūsų gyvenimas, tradicijos keičiasi, tačiau vaikams smagu žaisti, išbandyti naujas veiklas, domėtis ir atrasti dalykus, kurių nežinojo.

Viktoriną organizavusios lietuvių kalbos mokytojos R. Tamošaitienė ir A. Jančauskienė džiaugiasi aktyviais ir sumaniais penktokais. Renginio pabaigoje mokytojos priminė, jog tik jie, mažieji penktokai, yra tradicijų tęsėjai ir saugotojai, nuo jų priklauso, ar lietuviai savo šeimos rate ateityje puoselės tradicijas ir papročius.

 

 

 

Pakeisti teksto dydį