Meniu Uždaryti

Tarptautinis EU-CONEXUS konkursas mokykloms  „THINK SMART, CREATE GREEN“

Klaipėdos Universitetas kartu su dar 5 Europos universitetais 2021 m.  sausio-kovo mėnesiais organizavo tarptautinį EU-CONEXUS konkursą moksleiviams.

Vienas iš pagrindinių šio konkurso tikslų ir veiklų–didinti mokinių supratimą apie iššūkius, kylančius Europos pakrančių miestams bei įkvėpt ivisuomenę ieškoti sprendimų, kaip sukurti tausojančią aplinką kasdieniame gyvenime.

Šis tarptautinis konkursas „EU-CONEXUS“ kvietė tapti ateities, kurioje norėtume visi gyventi, kūrėjais, pasidalinti ateities miesto idėjomis, svajonėmis su Lietuvos ir užsienio moksleiviais.

Moksleiviai projekto metu sužinojo apie aplinkos tvarumą, aiškinosi, ką reikėtų daryti, kad miestas, kuriame jie gyvena,  išliktų žalias. Dirbdami komandoje su klasės draugais ir mokytojais gilino anglų kalbos žinias, ugdėsi kūrybinius gebėjimus ir tobulino IT įgūdžius.

13-14 metų moksleiviams  buvo pasiūlytos dvi veiklos: kurti plakatą, kuriame darnaus miesto atributai būtų pavaizduoti naudojant kraštovaizdžio formato piešinius arba  fotografijomis papasakoti apie tvarų pakrančių turizmą.

7a klasės mokiniai:  Ema Venckutė, Deima Šliuožaitė, Lukas Žilevičius ir Neringa Putinaitė paruošė įdomų pasakojimą, kaip galima apleistas upės pakrantes pritaikyti  tvariam turizmui. Antroji tos pačios klasės mokinių grupė :  Kornelija Vyšniauskaitė, Paulius Senkus, Neringa Žiliutė ir Aurelija Sakalaitė, kaip gali būti tvarkomos pakrantės,  nutarė iliustruoti plakatu.

14-15 metų moksleiviai turėjo sukurti trumpą vaizdo įrašą, kuriame pakrantės gyventojai, akcentuodami aplinkos tvarumą, pasakoja apie gyvenimo kokybę pakrantėje.

8a klasės mokiniai: Deimantė Bružaitė, Gabija Motiejūnaitė, Auksė Kundrotaitė, Liepa Macuraitė, Deimantė Piaulokaitė, Titas ir Kotryna Žabinskiai bei Karolis Rašimas sukūrė du vaizdo įrašus aplinkos tvarumo tema ir pateikė konkursui.

Kovo 30 d.  vyko konkurso rezultatų pristatymas nuotoliniu būdu.  8a klasės mokinių sukurtas vaizdo įrašas savo amžiaus grupėje laimėjo 3 vietą. Šis vaizdo įrašas pasakoja apie tai,  kaip reikia saugoti aplinką, kaip kiekvienas galime prisidėti prie švarios aplinkos kūrimo.

Mokinius konsultavo ir padėjo konkursui pasiruošti mokytojos Renata Anužienė (8a klasė)  ir Stefanija Piaulokienė (7a klasė).

Dalyviai apdovanoti tvariomis „EU-CONEXUS“ dovanomis ir padėkos raštais.

Pakeisti teksto dydį