Meniu Uždaryti

Semtis kūrybiškumo – į „Bangos“ redakciją

Kaip veikia visuomenės informavimo priemonės ir kokia žurnalistinio darbo kasdienybė? Į daug klausimų atsakymus sužinojo Gargždų „Minijos“ progimnazijos kūrybinio rašymo dirbtuvių narės, neseniai apsilankiusios Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ redakcijoje, kur susitiko su redaktore Vilija Butkuviene.

Redakcijoje „Minijos“ mokinės sužinojo, kad norint būti žurnalistu labai svarbu būti smalsiam, protingam ir domėtis supančia aplinka. Ypatingai reikalingos puikios lietuvių kalbos žinios. Tą patvirtino ir redakcijoje dirbanti korektorė-išleidėja Laima Šveistrytė, kuri akcentavo, kad lietuvių kalbos žodyne yra 11 mln. žodžių, tad galime didžiuotis turtinga kalba. Maketuotoja Daiva Kazragienė parodė, kaip maketuojamas laikraštis, kaip komponuojamos nuotraukos. O Reklamos skyriuje būrelio narės susipažino su Renata Nekrošiene, kuri rūpinasi reklamų sklaida tiek laikraštyje, tiek socialiniame tinkle „Facebook“, „Bangos“ paskyroje.
„Mane nustebino tai, kad laikraštis redakcijoje nėra spausdinamas, jis čia tik maketuojamas. O spausdinamas Kretingoje esančioje spaustuvėje“, – sakė viena iš būrelio narių. Kūrybinio rašymo dirbtuvių narės apžiūrėjo ir „Bangos“ laikraščio archyvą, vartė laikraščio numerius, kurie buvo atspausdinti prieš kelis dešimtmečius ir atspindėjo tuometį gyvenimą. Redaktorė V. Butkuvienė ragino merginas rašyti, užsukti į redakciją ir lavinti savo įgūdžius, ypatingai kūrybiškumą, kuris pravers bet kuriame darbe.
Gargždų „Minijos“ progimnazijos Kūrybinio rašymo dirbtuvių narės
Gabija Orentaitė,
Odilija Jocytė

 

Pakeisti teksto dydį