Meniu Uždaryti

„Pi” dienos minėjimas

Kartu su kalendoriniu pavasariu ateina visų laukiamos šventės. Kovo keturioliktoji dėl savaime suprantamų priežasčių yra vadinama skaičiaus „Pi“ diena. O kas gi tai per skaičius ir kuo jis mums svarbus? Pi – tai iracionalusis skaičius, kurio apytikslė reikšmė yra 3,14. Todėl matematikos mėgėjai „Pi“ dieną švenčia kovo 14-ąją. Pačiais naujausiais skaičiavimo metodais iki šiol yra pavykę surašyti trilijoną skaičiaus Pi skaitmenų po kablelio – ir tai dar tikrai ne pabaiga.

Šios šventės idėja 1987 metais kilo amerikiečių fizikui Larry Shaw. Pasaulyje gyvuoja tradicija Pi dieną  valgyti apvalų pyragą, papuoštą graikiška raide π. „Pi“ asocijuojasi su anglų kalbos žodžiu „pie“ (pyragas) ir geometrine jo forma.

Mūsų mokykloje kovo 14 dieną taip pat   buvo minima „Pi“ diena. Mokiniai  prisiminė skaičiaus „Pi“ istoriją, jo reikšmę mokslui ir tai kūrybiškai įprasmino įvairia veikla: piešė piešinius, dalyvavo konkurse „Kas mintinai pasakys daugiausiai skaičių po kableliu“. Konkurso nugalėtoja tapo 7b klasės mokinė Urtė Juškaitė, mintinai pasakiusi net 100 skaičių po kableliu. Nedaug nuo nugalėtojos atsiliko ir 8a klasės mokinė Patricija Antanavičiūtė bei 5e klasės mokinė Berta Achramenkaitė. Nugalėtoja laimėjo tortą su simboliu „π“, kuriuo kartu vaišinosi su klase ir klasės vadove.

Mokiniai įsitikino, kad matematika yra ne tik rimtas mokslas, bet gali būti linksma, įdomi, žaisminga. Džiugu, kad mokiniai įdomiai ir kūrybingai praleido laiką, ugdė kūrybiškumą, pagilino dalykines ir bendrąsias kompetencijas.

Matematikos mokytojų metodinė grupė

Pakeisti teksto dydį