Meniu Uždaryti

Pasakorių varžytuvės ,,Minijos“ progimnazijoje

Darganotą ir vėjuotą lapkričio tryliktosios popietę  ,,Minijos“ progimnazijos pasakoriai rinkosi prie improvizuoto židinio papasakoti sakmių, pasakų bei įvairiausių linksmų ir pamokančių istorijų. Pasakorių šventė prasidėjo varpų pamėgdžiojimu. Taip septintokai priminė, jog prasideda tylos, susikaupimo, o krikščionims–laukimo metas.

Renginio vedėjos Toma ir Odrė paragino žiūrovus vaišintis pyragais, kepta duonele ir kvietė dalyvius pasmailinti liežuvį ir pradėti porinti savo istorijas. Išgirdome sakmių apie Perkūną, Giltinę, Vėją, linksmų pasakojimų apie tinginius ir kvailius, netgi tikrų istorijų.

Žiūrovai nuščiuvę klausėsi Veronikos Valauskaitės žemaitiškos istorijos ,,Kap žemaitis pri šišioniški tarnava“, kurią jai papasakojo  prosenelis, ir nuoširdaus pasakorio Jono, kuris žemaičių tarme porino apie ėdrų jaunikį.

Lietuvių kalbos mokytojosD. Prunskienė, Ž. Bartkevičienė, E. Bladykaitė, R. Tamošaitienė, A. Jančauskienė  ir dramos mokytoja L. Jusčienė–džiaugiasi savo ugdytiniais ir dėkoja Liudvikai, Vakarei, Egidijui, Monikai, Justei, Ūlai, Veronikai, Jonui, Godai, Bertai, Gabrielei, Odrei, Gretai, Agnei ir Gabrielei.

Komisijai nusprendus į kitą etapą atstovauti progimnazijai buvo išrinkti šie mokiniai: Gabrielė Žutautaitė, Goda Biraitė, Jonas Cicilionis ir Veronika Valauskaitė.

Sveikiname Joną, kuris dalyvavo ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje tradicinėje Žemaitijos regiono mokyklų Pasakorių šventėje-konkurse ir pelnė žiūrovų simpatijų prizą.

 

Pakeisti teksto dydį