Meniu Uždaryti

Nori būti įdomus pašnekovas? Skaityk knygas!

Anglų kalbos mokytojų ir progimnazijos bibliotekos darbuotojų iniciatyva vasario – kovo mėnesiais buvo vykdomas trumpalaikis mokyklinis projektas “Skaitau. Rekomenduoju ir tau”. Šio trumpalaikio projekto tikslas – formuoti pozityvų požiūrį į skaitymą ir ugdyti mokinių skaitymo įprotį.

5-8 klasių mokiniai namų skaitymui bibliotekoje rinkosi knygą anglų kalba. Perskaitę knygą turėjo parengti trumpą jos pristatymą ir pateikti rekomendaciją, kodėl šią knygą verta skaityti, kokio žanro mėgėjams ji tiktų. Pristatymai –rekomendacijos buvo konvertuojami į QR kodus, kuriuos mokiniai užklijavo ant knygų.

Dabar, atėjęs į progimnazijos biblioteką, mokinys gali ne tik rinktis knygą iš esamų fondų, bet kartu susipažinti su kitų knygų pristatymais –rekomendacijomis.

Kodėl verta skaityti?

Pirmosios skaitymo pamokos, vykusios mokyklos bibliotekoje, metu mokiniai diskutavo kokią naudą gauna žmogus skaitydamas knygas. Labiausiai įsiminė faktas, kad skaitydami vos šešias minutes per dieną, galime sumažinti streso lygį net 60%! Svarbu tik susikaupti ir pradėti skaityti.

Kitas mokinius nustebinęs faktas yra tai, kad per metus vien tik skaitydamas gali išmokti nuo 4 000 iki 12 000 naujų žodžių! Praturtiname  savo kalbos žodyną, todėl mokame bendrauti su kitais, mokame sklandžiai reikšti savo mintis, samprotaujame, mąstome, laviname savo vaizduotę, tampame įdomiais pašnekovais, plečiame savo interesų ir draugų ratą.

Bibliotekininkės akcentavo, kad skaitymas gerina rašymo įgūdžius.

Jeigu norite šį teiginį patvirtinti arba paneigti – perskaityk 10 knygų ir padiskutuok su savo lietuvių kalbos mokytoja.

Anglų kalbos mokytojos patvirtina faktą, jog  knygų skaitymas anglų kalba pagerina  mokinių anglų kalbos žinias ir įgūdžius bei lavina gebėjimą sklandžiai reikšti mintis.

 

Mokytoja Stefanija Piaulokienė

Pakeisti teksto dydį