Meniu Uždaryti

MUZIEJŲ DIENA

 

Spalio12 d. Gargždų „Minijos“ progimnazijoje buvo skirta integruotam ugdymui ne mokyklos aplinkose. Visos 5–8 klasės šią dieną išvyko į pačias įvairiausias edukacijas. 5b, 5c ir 5e klasių mokiniai keliavo į Vinetu kaime vykusią edukaciją „Jaunųjų vilkų kelias“, kur susipažino su indėnų kultūra ir istorija, indėnų lauko žaidimais, šaudė iš lankų ir spjaudyklių, mėtė žiedus ant bizono ragų.

5a ir 5d klasių mokiniai apsilankė Antrojo pasaulinio karo gynybiniame „Memel Nord bunkeryje“ Karklėje, Vakarų Lietuvos Kukuliškių piliakalnyje.

6a, 6d ir 6e klasių mokiniai apsilankė kariniame Karuostos kalėjime, užkopė į aukščiausią Latvijos kopą – Pusėnų kalną, pasivaikščiojo po Liepoją.

6c klasės mokiniai Telšiuose susipažino su Žemaitijos istorija, krašto gamta, žmonių buitimi bei turtinga meno kūrinių kolekcija. Be to, dalyvauta edukacijoje „Piešimas ant stiklo“.

6b, 7c, 7e ir 8e klasių mokiniai vyko į Molėtus, kur aplankė Molėtų žvejų ir medžioklės muziejų, o Etnokosmologijos muziejuje apžiūrėjo teleskopus, aptarė dangaus ženklus aukštaičių raštuose, pasikėlė į apžvalgos ratą, pasivaikščiojo Molėtų centre.

7d klasė aplankė Šaltojo karo muziejų Plokštinėje, Telšiuose dalyvavo apžvalginėje ekskursijoje po Žemaitijos sostinę.

8a ir 8d klasių mokiniai Klaipėdos Jūrų muziejuje lankėsi edukaciniuose užsiėmimuose „Ateities kapitonai“ ir „Trispalvė jūroje saugo“.

8b klasės mokiniai Telšių STEAM centre susipažino su mokslininko ir tyrėjo specialybe, praktiškai atliko fizikos ir chemijos laboratorinius tyrimus.

8c klasė dalyvavo istorinėje, muzikinėje ekskursijoje „Migrantas“ : kartu su lagaminais, įgarsintomis istorijomis, laikmečio muzika ir kareivinių sargu Jonu keliavo laiku, atsigręždami į XX a. žmonių likimus ir karo istorijas Klaipėdoje. Patyriminė ekskursija kurta pagal vaidybinį švedų „Kelionės laiku“ (Time travel) metodą, kuriam Klaipėdos universiteto kūrybinė grupė pritaikė audio sprendimus, garsu ir muzika sukurdami autentišką išgyvenimo potyrį. Ekskursijos dalyviams kalbėti nereikia, tik atlikti nesudėtingą vaizdą su lagamine paruoštu daiktu.

Na, o 7a ir 7b klasių mokiniai nuvyko net iki Rygos, kur aplankė zoologijos sodą, dalyvavo edukacijoje po Rygos senamiestį, pasiplaukiojo Dauguvos upe.

Kitą dieną laimingi mokinai noriai dalinosi įspūdžiais su draugais iš kitų klasių ir mokytojais.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunė Balsytė

 

Pakeisti teksto dydį