Meniu Uždaryti

Mokymasis gamtoje pareikalavo ir drąsos, ir budrumo

Įsivaizduokite, kad tamsią naktį atsiduriate miške, aplink tamsu tamsu, tvieskia tik mėnulis. Girdisi įvairūs garsai. Pro šalį praskrenda šikšnosparnis, pasigirsta šernų skleidžiami garsai… Tokią patirtį naktiniame žygyje išgyveno Gargždų „Minijos“ progimnazijos moksleiviai, dalyvavę projekte „Mokomės gamtoje“.

Grupė moksleivių įsikūrė Varnių regioninio parko gamtos mokykloje. Apsilankė Lankytojų centre, vėliau, lydimi gidės, susipažino su Varnių istorija, aplankė sakralias vietas: autentiškumu alsuojančią šv. Aleksandro medinę bažnyčią, taip pat šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčią. Nepraleido vyskupo Motiejaus Valančiaus vadinamojo darželio.

Vėliau mokinių maršrutas driekėsi Debesnų botaniniu taku, kuris plyti Varnelės upės slėnyje. Šio tako paskirtis – supažindinti parko lankytojus su unikalia žemapelkės augalijos įvairove, dominuojančiomis rūšimis bei jų bendrijomis. Maršruto ilgis apie 2 km. Yra 12 stotelių, kuriose pateikiami ne tik aplink augančių augalų aprašymai, bet ir jų iliustracijos. Debesnų telmologiniame draustinyje aptikta beveik dvi dešimtys augalų rūšių, įrašytų į Lietuvos Raudonąją knygą.

Jau sutemus mokinių laukė minėtas naktinis žygis, kuris padovanojo neišdildomą patirtį. Grįžus dar spėta pasišildyti bendrystės laužo prieglobstyje, o ryte jau visi žygiavo susipažinti su bebravietėmis, kur teko kaip reikiant paklampoti ir išlikti budriems, kad nepaslystų.

Biologijos mokytoja Dalė Razguvienė, karjeros specialistė Agnė Adomaitė

 

Skip to content