Meniu Uždaryti

Mokyklos veikla pagal darnaus vystymo tikslus

Darnus vystymasis – vienas iš būdų spręsti daugialypes problemas pasaulyje ir Lietuvoje bei pasiekti holistišką augimą. Darnus vystymasis tenkina žmonijos reikmes dabar, neapribodamas ateities kartų galimybių tenkinti savąsias. Jis remiasi trimis pamatinėmis dimensijomis – ekonomikos augimu, visuomenės gerove bei aplinkos kokybe, užtikrindamas subalansuotą visų dimensijų vystymą, neprioretizuojant nei vienos kitų dviejų sąskaita.
Gargždų „Minijos“ progimnazija įgyvendina Klaipėdos rajono savivaldybės finansuojamą ekologinio švietimo projektą „Mokyklos veikla pagal darnaus vystymo tikslus“. Projekto pagrindinis tikslas – mokyklos bendruomenę supažindinti su darnaus vystymosi tikslais.
Projekto lėšomis mokykloje jau pastatyti lauko suoliukai bei informaciniai stendai, kuriuose išdėstyti 17 darnaus vystymosi tikslai. Stenduose esančia informacija gali pasinaudoti net ik mokyklos bendruomenė, bet ir aplinkiniai gyventojai bei svečiai, apsilankantys mokyklos teritorijoje. Taip pat, įgyvendinant projekto veiklas, per geografijos pamokas mokiniai yra ne tik teoriškai supažindinami su darnaus vystymosi tikslais, bet ir atlieka praktines užduotis, kurios padeda labiau suprasti jų svarbą, stiprinti ugdytinių sąmoningumą.

 

Geografijos mokytojos Žaneta Surplienė ir Angelė Pakamorienė

 

Pakeisti teksto dydį