Meniu Uždaryti

„Minijoje“ šurmuliavo Kaziuko mugė: vyko praktinės etnokultūros ir finansinio raštingumo pamokos

Nors oras pavasario iki šiol neprimena, savaitgalį daug kur šurmuliavo Kaziuko mugė. Gargždų „Minijos“ progimnazijoje riestainiais, pyragais kvepėjo dar ketvirtadienį – čia vyko Kaziuko mugė pradinukams, pagal ugdymo karjerai veiklos planą buvo pristatytas dirbančiojo portretas – visą dieną vyko etnokultūros ir finansinio raštingumo pamokos „Derėkis, nes žodis nekainuoja“.

 

Daug dėmesio skirta etnokultūrai, tautinio identiteto įtvirtinimui. Kaziuko mugę atidarė skrabalų virtuozas Karolis Šileika. Dalis pradinukų tądien šoko tautinius šokius, į Kaziuko mugę rinkosi pasipuošę tautiniais drabužiais ar šiaudinėmis skrybėlėmis. Skambant nuotaikingiems skrabalų ritmams pradinukai prekiavo, derėjosi, bičiuliavosi. Tokiu būdu kartu skatinami antreprenerystės ir finansinio raštingumo įgūdžiai nuo mažų dienų. Populiariausios prekės buvo gardėsiai, tačiau dėmesio sulaukė ir rankdarbiai, buvo net namų gamybos žvakių, verbų ir pan.

Tą pačią dieną progimnazijoje viešėjo kai kurie pradinukų tėvai, artimieji, kurie klasėse pristatė vieną ar kitą profesiją. Vieni susipažino su žurnalisto profesija, kiti – su slaugytojo, treti – su Šaulių sąjungos veikla. Prekiavusieji pradinukai patys pasimatavo prekybininko darbą. Profesijų pažinimas ankstyvame amžiuje plečia pradinukų akiratį, padeda įvertinti savo įgūdžius, stiprybes.

„Mūsų klasėje tądien buvo pristatyta slaugytojo profesija, vaikams labai patiko netradicinė veikla, galėjo savo rankomis pačiupinėti kateterį, lašelinę ir pan. Kadangi visa diena buvo skirta etnokultūros ir finansinio raštingumo pamokoms: „Derėkis, nes žodis nekainuoja“, tai šokome ir tautinius šokius, ir daug dėmesio skyrėme finansiniam raštingumui, klasėje buvo atidaryta „Keksiukų kepyklėlė“, – pasakojo 1d klasės mokytoja Laima Liatukienė.

Pakeisti teksto dydį