Meniu Uždaryti

Miesto bibliotekos ir mokyklos ryšiai

Tęsiasi graži Gargždų miesto J.Lankučio viešosios bibliotekos  vaikų literatūros skyriaus  ir „Minijos“ progimnazijos bendradarbiavimo tradicija.

Bibliotekos darbuotojos, kartu su kolegomis iš Šilutės F.Bajoraičio bibliotekos, pasiūlė pažinti šišioniškių kraštą dalyvaujant interaktyviame žaidime „Keliauk ir pažink Šilutę“. Tai bibliotekininkų sukurtas stalo žaidimas, kviečiantis daugiau sužinoti apie to miesto istoriją, architektūrą, kultūros objektus, tradicijas, papročius, iškilias asmenybes, lankytinas vietas, šiam kraštui būdingus gamtos reiškinius.

Trečiadienio popietę 7 c klasės mokiniai, susiskirstę į penkias komandas, turėjo galimybę sužaisti sutrumpintą žaidimo versiją – 30 kausimų iš 120.Mokiniams tai buvo patraukus būdas plėsti akiratį, pasitikrinti žinias. Pavyzdžiui, paspėlioti, ką galėtų reikšti žodžiai „tantė“ ir „unkulis“, kodėl Mingės kaimas vadinamas Lietuvos Venecija, kas įkūrė pirmą Mažosios Lietuvos kilnojamą biblioteką arba sužinoti, kaip šišioniškiai vadino ungurius, lašišas ar kitas žuvis.

Mokiniams patiko šis interaktyvus stalo žaidimas, nes tai yra gyvo bendravimo bei mokymosi forma, įtraukianti ir smagi, sukurianti žaismingą, tačiau kartu ir konkurencingą aplinką.

Pirmoji greičiausiai žaidimą užbaigusi komanda tapo nugalėtojais, jiems įteiktos saldžios dovanos.

Klasės vadovė Stefanija Piaulokienė
Pakeisti teksto dydį