Meniu Uždaryti

Meilė ir draugystė

„Kai myli, tai atskleidi tokius savo lobius, tokį švelnumą, tokį meilumą! Net stebiesi, jog taip moki mylėti. Meilė parodo žmogui, koks jis turėtų būti“ – ši A. Čechovo mintis ir apibūdina knygų, skirtų meilei, populiarumą. Sveikiname su artėjančia  Meilės diena ir siūlome paskaityti   gražias romantiškas meilės ir draugystės istorijas, kurios suteikia laimės… 

Knygų sąrašas suskirstytas pagal amžiaus grupes, todėl tinkamą knygą čia ras bet kurio amžiaus skaitytojas. Gero skaitymo!

Knygas galite užsisakyti , rašykite el. paštu : euridika.piaulokiene@minijos.lt arba eimante.kiaulakiene@minijos.lt

Nuo 1 iki 4 klasės

 1. Giedrė Rakauskienė. „Dramblys ir antis“- tai  trumpa paveikslėlių knyga apie begalinį troškimą turėti draugą, o kai ko nors labai nori, net neįmanoma gali virsti įmanoma. Tereikia pastangų. Abipusių! Jis – didelis dramblys, ji – mažutė antis. Jų pasauliai skirtingi, turintys griežtas taisykles, tabu, kur viskas vertinama pagal kategorijas (ne)pridera arba (ne)įprasta. Bet ar gali būti taisyklės, ribos ar kiti trukdžiai tikrai draugystei?
 2. Dainius Šukys.Višta, kurią prarijo rūkas“-pa­sa­kojimas apie gė­rį, drau­gys­tę.. Kai vieną vakarą netikėtai dingo višta Peletrūnija, iš pradžių jos niekas nepasigedo. Tačiau netrukus ėmė aiškėti, kad be Peletrūnijos sugrius visa linksmojo tvarto gyvenimo tvarka.
  Nuotaikingoje istorijoje į vištos paieškas patraukia visas būrys vienas už kitą spalvingesnių personažų. Ieškant pradingėlės jų laukia daug netikėtumų.
 3. Benas Bėrantas, Vilija Kvieskaitė.„Riešutų tortas“ – istorija apie varniuką ir voveriuką, kurie nugvelbė pilną pintinę mamos riešutų ir juos iš karto sušlamštė, o apkaltino tuo niekuo dėtą lapę. Voveriukas ne tik mamai primelavo ir lapę melagingai apkaltino, bet ir nei kiek dėl to nesigraužė, o varniukas tuo tarpu buvo atsargesnis ir visą laiką dėl savo poelgio nerimavo. Galiausiai paaiškėjo, kad riešutai buvo skirti gimtadienio, į kurį susirinko visas miškas, tortui – o koks gi gimtadienis be torto? Šventę išgelbėjo tik lapės gerumas – ji ne tik ant savo kaltintojų nesupyko ir neužrietė uodegos, bet dar ir iškepė jiems riešutų tortą.
 4. Knister. „Draugystė su piene“ – tai pasakojimas apie švelnią kaip pienės pūkas meilę ir pasitikėjimą…..Kartą Rudutis pamatė nuostabią gėlę ir ją pamilo. Gėlė ir Rudutis visą pavasarį džiaugėsi vienas kitu ir jautėsi nepaprastai laimingi.
 5. Marius Marcinkevičius, Aušra Kiudulaitė.,, Draugystė ant straublio galo”- kartą gyveno laaabai didelis dramblys ir maža pelytė. Juodu buvo geriausi draugai. Tik ar gali dramblys draugauti su pelyte? O draugystė būti tokia didelė, kad ją galėtų pakelti tik dramblys, arba ji tilptų mažoje pelytės širdelėje?
 6. Vytautas Račickas. „Geriausias draugas”– pagrindiniai knygos herojai – kaimo bei miesto vaikai: guvus išdykėlis Vaciukas, geraširdis Domukas bei jų draugai. Vaizduojamas vaikų gyvenimas mokykloje, namie, gamtoje. Apsakymams būdingas humoras.
 7. Aleksander A. Milne. „Pūkuotuko pasaulis“-tai knyga apie nepamirštamąjį Mikę Pūkuotuką ir jo nuotykius Šimtamylėje Girioje kartu su šauniaisiais draugais Paršeliu, Nulėpausiu, Triušiu, Pelėda ir kitais.

 

Nuo 5 iki 8 klasės

 1. Katherine Paterson. „Tiltas į Terabitiją“-jauki ir įkvepianti istorija apie vaikystės nuotykius, ištikimybę, netektis, neribotą vaikų fantaziją ir draugų ryšius, kurie užmezgami amžiams. Knygoje gausu įdomių, stereotipus laužančių, veikėjų, o istorija neša šviesią žinutę ir kviečia į neribotos vaizduotės sukurtą pasaulį.
 2. Astrid Lindgren. „Broliai Liūtaširdžiai“ tai pasakojimas apie narsią dviejų brolių meilę, kurios nepajėgia įveikti mirtis. Broliai Junatanas ir Skrebutis Liūtaširdžiai susitinka pomirtiniame pasaulyje – Nangijaloje, amžino pavasario ir žydinčių sodų šalyje. Bet ramų Nangijalos slėnių gyvenimą sudrumsčia tironas Tengilis ir siaubą kelianti pabaisa Katla. Broliai leidžiasi į nuotykių ir pavojų kupiną kelionę, norėdami įveikti blogį ir išvaduoti pavergtus Nangijalos žmones.
 3. Gilles Paris. „Moliūgėlio istorija“– pasakojimas apie Moliūgėlį, mažą devynerių metų berniuką, norėjusį nušauti dangų ir atsitiktinai pataikiusį į savo motiną. Atsidūręs vaikų globos namuose, jis patiria, kas yra bičiulystė ir vaikiškos meilės.
 4. Kristina Gudonytė. „Ida iš šešėlių sodo“- paauglė, moksliukė Sofija svajoja tapti rašytoja. Ši knyga – pirmas Sofijos kūrinys. Tai pasakojimas apie bendraamžę Idą, kuri netikėtai atsidūrė jų namuose ir sujaukė tvarkingą šeimos gyvenimą. Kodėl knygos heroje Sofija pasirinko būtent Idą? Tai knyga apie MEILĘ. Apie meilę, kuri trunka visą amžinybę…
 5. Mikki Daughtry, Rachel Lippincott, Tobias Iaconi.,, Trys žingsniai iki tavęs“– gilus ir jaudinantis pasakojimas apie sielvartą, draugystę ir visas kliūtis nugalinčią meilę.Stela ir Vilas susipažįsta ligoninėje. Su abipuse simpatija ateina ir pats didžiausias išbandymas: jie negali priartėti vienas prie kito arčiau nei per tris žingsnius.
 6. Melvin Burgess.,,Mėjos angelas“- Išsiskyrus tėvams, Temas jaučiasi nelaimingas ir dažnai ieško vienatvės ir nusiraminimo keistoje Anavos sodyboje, kurios griuvėsiai kėpso už kalvos netoli nuo miestelio. Bet vieną gražią dieną jis nuslysta nepaprastu laiko koridoriumi ir atsiduria toje sodyboje aplink siaučiant karui. Ten jis sutinka iš subombarduoto namo rūsio išgelbėtą mergaitę Mėją, kuriai grįžti į gyvenimą labai sunku. Vaikai moka vienas kitam padėti. Mėja stengiasi Temą įtikinti, kad jis liktų sodyboje, tačiau jis bijo būti įkalintas praeityje…
 7. Otfried Preussler. ,,Krabatas, arba Treji metai užburtame malūne“– knygoje pasakojama apie burtininko mokiniu tapusio vaikino Krabato gyvenimą užburtame malūne, apie draugystę, meilę, norą būti laisvam. …Keturiolikmetis našlaitis Krabatas tarp Naujųjų metų ir Trijų karalių su draugais keliauja iš kaimo į kaimą. Galiausiai jis neatsispiria sapne girdimam magiškam balsui, kviečiančiam tapti jį Juodosios mokyklos mokiniu Kozelio raisto malūne. Pas malūnininką, jo poną ir mokytoją dirba ir Slaptųjų menų mokosi dvylika gizelių. Vienam iš jų kasmet lemta mirti – vietoj mokytojo, kuris šitaip išlošia dar vienus gyvenimo metus. Krabatas ilgainiui sužino, kad išvengti tokios lemties galima tik vienu būdu…
 8. John Green .,,Popieriniai miestai“- apie meilę, draugystę, mirtį. Intriguojanti, detektyvą primenanti istorija, kurios veikėjams reikės surasti ne tik vieniems kitus, bet ir save.Kai paslaptingai dingsta Margo Rot Špygelman, jos vaikystės draugas Kventinas, slapčia merginą mylintis jau daug metų, leidžiasi į jos paieškas. Kventinas manė gerai pažįstantis savo vaikystės draugę. Bet ar iš tikrųjų?
 9. J. Palacio. ,,Stebuklas’’dešimtmetis Ogastas Pulmanas niekuo nesiskiria nuo savo bendraamžių. Ir visgi jis yra kitoks negu visi. Nuo gimimo jo veidas buvo daug kartų operuotas. Todėl Ogastas niekada nelankė mokyklos. Bet į penktąją klasę jis turės eiti tikroje mokykloje. Ogastas žino, kad dauguma vaikų jį įskaudina netyčia, todėl galvoja – visiems bus geriau, jei mokykloje jis laikysis atokiau nuo naujųjų bendraklasių ir pasistengs per daug nekristi į akis. Bet ar tai įmanoma, kai taip nori susirasti draugų ir esi toks draugiškas, drąsus, sumanus, geraširdis ir linksmas kaip Ogastas?
Pakeisti teksto dydį