Meniu Uždaryti

Įšokę į tėvų klumpes rinkosi profesijas

Nacionalinė profesinio veiklinimo iniciatyva „Šok į tėvų klumpes“ Lietuvoje vyksta jubiliejinį 10-ąjį kartą. Gargždų „Minijos“ progimnazijos mokiniai tradiciškai taip pat nepraleido progos iniciatyvos metu aplankyti tėvų darbovietes, susipažinti su įvairiomis profesijomis verslo sektoriuje, biudžetinėse įstaigose. Pačioje progimnazijoje taip pat lankėsi nemažai svečių, kurie praplėtė mokinių akiratį, skatino ugdyti karjeros kompetencijas kuo ankstesniame amžiuje.

Žinias rinko iš profesionalų

Apie girininko profesiją daliai pradinukų papasakojo Šernų girininkijos girininkas Arūnas Samoška. Anot jo, norint būti girininku šiais laikais jau nebeužtenka tik mylėti gamtą, svarbu, žinoma, ir pašaukimas, bet būtina turėti ir technologinių žinių, nes girininkams svarbu išmanyti ir darbą su dronais, informacinėmis technologijomis. Gargžduose veikiančio vaikų žaidimų centro „Kūlverstukų šalis“ įkūrėja Asta Pilipuitienė pradinukams papasakojo savo darbo užkulisius ir linkėjo atrasti tas veiklas gyvenime, kurios teikia vidinį pasitenkinimo džiaugsmą.

Keturias pradinukų klases tądien priėmė svečiuose ir su futbolininko profesija supažindino VšĮ „Gargždų futbolas“. Jaunimo ugdymo programų vadovas Pavelas Kozlovas pasakojo, kad mokiniai apsilankė futbolininkų rūbinėje, sporto salėje, pamatė gausybę iškovotų trofėjų – taurių. Su sportininko profesija supažindino „Bangos“ treneris Davidas Afonso, „Bangos“ profesionalūs futbolininkai. Žinoma, nepraleista galimybė išbandyti savo kojų eiklumą pačiame miesto stadione.

Vaikų jogos trenerė Alina Vyšniauskienė tądien taip pat atvėrė studijos duris pradinukams, kur dvi klases supažindino ne tik su savo profesija, bet ir vaikus pamokė, kaip reikia taisyklingai kvėpuoti, patarė, kaip nusiraminti prieš testą, supažindino su jogos asanomis. Dar dvi klasės pradinukų apsilankė Anželinos sporto studijoje, kur taip pat ne tik išklausė apie darbą, veiklas sporto klube, bet ir praktiškai išbandė. Trenerė Anželina Papievienė priminė taisyklingos laikysenos svarbą, fizinio aktyvumo reikšmę žmogaus gyvenime.

Dvi pirmos klasės pažintinį-patyriminį vizitą rinkosi Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centre, kur domėjosi, kokius talentus gali vystyti. Mažieji ugdytiniai ypatingai džiaugėsi svetingais įstaigos mokytojais, kurie pasiūlė išbandyti daug įdomių veiklų.

 

Siuvo net… kiaulės koją!

Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras, Visuomenės sveikatos biuras, Gargždų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Gargždų krašto muziejus, Gargždų „Minijos“ kino teatras, policija – visose šiose įstaigose tądien lankėsi nemažai Gargždų „Minijos“ ugdytinių, kurie ne tik įgijo naujų žinių, bet ir praktiškai daug ką išbandė.

Dalis tėvų patys atvyko į progimnaziją ir supažindino su savo profesijomis. Štai 1b klasėje svečiavosi mama Agnė Pocevičienė, kuri yra architektė. 2e klasėje lankėsi Eglės mama Rūta Užkuraitė, kuri dirba Klaipėdos vaikų ligoninėje chirurge, ji suteikė daug naudingos informacijos vaikams, akcentavo šalmo dėvėjimo važiuojant dviračiu, paspirtuku svarbą ir pan. Vėliau vaikai patys turėjo galimybę apžiūrėti chirurgo darbo instrumentus, bandė vienas kitam bintuoti menamas žaizdas, o įdomiausia edukacijos dalis – tikros kiaulės kojos siuvimas! Vaikai pasijuto it tikroje operacinėje, tad įspūdžių užteks ilgam. 3e klasėje svečiavosi veterinarijos gydytoja Toma Nagytė iš „CityVet“ klinikos ir šuniukas Dagas. Įvertinta šuniuko sveikata, stetoskopu klausyta širdies ritmo. Žinios apie augintinius įtvirtintos žaidžiant „Kahoot“ viktorinoje. 4a klasėje su prekių ir kainų kontrolierės profesija supažindino Jolanta Gružininkaitė-Klevinskienė.

3b klasė tądien išvyko į Klaipėdos Valstybinę kolegiją, kur buvo pakviesti Simo tėčio – kolegijos direktoriaus dr. Remigijaus Kinderio. Sužinota apie dėstytojo profesiją ir dalyvauta „Steam“ veiklose.

4e klasės mokiniai lankėsi Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriuje. Čia skyriaus vedėja Aurelija Latakienė papasakojo apie skyriaus veiklą.  Skyriaus vyriausioji specialistė Akvilė Bazilienė  supažindino vaikus su bitininko darbu, surengė vaikams viktoriną, dalino prizus ir pakvietė baigus mokyklą ateiti dirbti į Žemės ūkio  skyrių.

Gobergiškės skyriaus mokiniai per nacionalinę profesinio veiklinimo iniciatyvą „Šok į tėvų klumpes“ lankėsi knygų spaustuvėje „ScandBook“. Spaustuvėje dirba ketvirtokės mergaitės tėtis ir pirmoko močiutė. Vaikai gyvai stebėjo knygų spausdinimą, susipažino su spaustuvės žmonių darbais, bendravo su darbuotojais, džiaugėsi gražiomis, naujai atspausdintomis knygomis.

 

Platus veiklų spektras

Vyresnių  5-8 klasių mokiniams taip pat buvo suorganizuota nemažai patyriminių veiklų. 5a klasė tądien apsilankė Gargždų šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje, kur kunigas Mindaugas Stonys supažindino su kunigo veikla. Vėliau jų kelias driekėsi Gargždų ligoninės link, kur pristatytas darbas sveikatos priežiūros sektoriuje. 5b ir 5e klasės rinkosi pažintinį-patyriminį vizitą Drevernoje, kur susipažino su žvejo profesija. Anot jų, apsilankymas J. Gižo etnografinėje sodyboje leido mokiniams pažinti žvejo profesiją ir suvokti jos istorinį vaidmenį Kuršių mariose. 5c klasė pačioje progimnazijoje sulaukė Akvilės mamos Lauros Latakienės vizito. Ji pristatė mokslininko profesiją. Papasakojo apie Akvilės pusbrolio kelią, siekiant šios profesijos. Tai buvęs mūsų mokyklos mokinys, šiandien gyvena Amerikoje.

Vėliau 5c vyko į Klaipėdos universiteto „STEAM“ centro biologijos ir fizikos laboratorijas, kur mokiniai susipažino su laboranto darbu. Tyrinėjo šviesą lęšiuko pagalba ir kūrė kristalų piešinį per mikroskopą. O 5d lankėsi Klaipėdos universiteto botanikos sode, kur susipažino su daržininko-botaniko profesija.

Visos šeštos klasės tądien leidosi į žygį su 302-osios Kuršių kuopos nariais: įtvirtintas kario kelio profesijos pažinimas, pilietiškumo, savanorystės svarbos akcentavimas.

Išskirtiniai susitikimai

Kokia teisėjo kasdienybė, aiškinosi 7a klasės mokiniai, apsilankę Klaipėdos rajono apylinkės teisme ir susitikę su teisėja Jurgita Grigoniene. 7c klasės mokinius aplankė grafikos dizaineris Andrius Tamošaitis. Svečias papasakojo mokiniams apie savo profesiją, studijas, karjeros galimybes ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Mokinius domino dizainerio veikla, kuriami darbai, užmokestis. Taip pat ir svečio gyvenamoji vieta – Naujoji Zelandija. Svečias noriai dalijosi patirtimi, o 7c klasės moksleiviai turėjo daug įdomių klausimų. Dvi septintokų klasės išvyko ir į Klaipėdos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, kur domėjosi policininko profesija.

8a klasė džiaugėsi išskirtiniu susitikimu Klaipėdos rajono savivaldybės administracijoje, kur juos priėmė Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas. Jis domėjosi, kokie jaunimo poreikiai, kaip jie mato Gargždų, rajono plėtros galimybes. Jis akcentavo lyderystės svarbą. Aštuntokai grįžo pakylėti, kupini įspūdžių.

8c klasė lankėsi Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje. Ten mokiniai susipažino su bibliotekininko profesiją, naudojant metodą „Tiesa ir melas“. Atliko kūrybinę užduotį: kūrė filmukus apie biblioteką. 8e lankėsi rajono policijos komisariate.

7-8 klasių mokiniai tądien turėjo galimybę susipažinti ir su tolimesnių mokslų galimybėmis. Progimnazijoje svečiavosi Klaipėdos regiono karjeros planavimo skyriaus „Karjeras“ atstovė Elena Fartuškevičienė, svečiai iš Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro (gimnazijos skyriaus vedėja Jolanta Bojoroviene ir profesijos mokytoja metodininkė Rima Vengalienė), Klaipėdos technologijų mokymo centro (projektų vadovas Rolandas Karnackas), Klaipėdos turizmo mokyklos (Sektorinio praktinio mokymo centro vadovė Reda Saukantienė). Policininko darbą pristatė Klaipėdos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Asta Zbarauskienė.

Agnė Adomaitė

Pakeisti teksto dydį