Meniu Uždaryti

Ekonomikos ir verslumo pamokose – vietos verslininkų patirtys

Gargždų „Minijos“ progimnazijoje pagal ugdymo karjerai veiklos planą vyko netradicinės Ekonomikos ir verslumo pamokos, kuriose svečiavosi vietos verslininkai ir pasidalijo su septintų klasių mokiniais savo patirtimi.

Verslininkas Tomas Žemgulys papasakojo apie modulinius golfo takelius. Visai neseniai jis pasiekė rekordą. Lietuvos rekordų akademija jo pagamintą golfo takelį registravo kaip patį mažiausią Lietuvoje. Tomas ragino mokinius drąsiai siekti savo svajonių, nebijoti išsiskirti iš kitų, rizikuoti ir į priekį eiti kariškais žingsniais, garsiai kalbant apie savo veiklas.

Kavinės „Soti lapė“ vadovė Skaistė Jocienė atvirai papasakojo, kaip iš samdomos darbuotojos tapo pati verslininkė. Jau netrukus, vasario 14 d. Gargžduose duris atvers „Soti lapė“ buvusiose „Auksinio liūto“ patalpose prie Gargždų turgaus. Iki šiol „Soti lapė“ jau trejus metus veikė patalpose prie lauko šachmatų skverelio.

Septintokams pamoką vedė ir UAB „Gerduva“ personalo vadovė Ieva Radvilienė. Ne visi iki šiol žino, kad po „Gerduvos“ vardu yra ir kavinė-picerija „Ievos skanėstai“. Tad neatsitiktai Ieva mokinius pavaišino „Ievos skanėstų“ sausainiais. Dabar „Gerduva“ valdo 12-lika namų apyvokos prekių parduotuvių, 3 maitinimo taškus pajūryje bei sostinėje, šeima vadina apie 130 profesionalių darbuotojų.

Gargžduose veikiančio vaikų žaidimų centro „Kūlverstukų šalis“ įkūrėja Asta Pilipuitienė kažkada planavo būti kirpėja, tačiau paragavusi šios profesijos nusprendė keisti darbinę veiklą ir dabar džiaugiasi, kad gali dirbti su vaikais. „Kūlverstukų šalis“ gyvuoja jau dešimtmetį. Kaip Asta juokauja, tai trečiasis jo vaikas, kuris reikalauja nuolatinės priežiūros.

UAB „GT Transport“ gaminių mokiniai gali pamatyti ir pačiuose Gargžduose: tai ir suoliukai gatvėse, ir atitvarai Klaipėdos g., ir parko takai, nutiesti pirmuoju parko tvarkymo darbų etapu, ir išasfaltuota Kuršlaukio g. Pas septintokus apsilankiusi Laura Latakienė, kuri kartu su vyru Tomu įkūrė šią bendrovę, prisiminė, jog verslo pradžia buvo labai sudėtinga.

Jūratė Grimalienė, Agnė Adomaitė

Pakeisti teksto dydį