Meniu Uždaryti

Edukacija ,,Kinas ir literatūra“

Šalyje įvedus karantiną, bibliotekų durys mums užsidarė, tačiau Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pakvietė mūsų mokyklos aštuntokus susitikti virtualioje erdvėje.

Šių metų vasario 23 d. moksleiviai dalyvavo nuotolinėje edukacijoje ,,Kinas ir literatūra“, kurioje sužinojo ir išmoko įdomių dalykų, turiningai praleido laiką, lavino kūrybiškumą bei meninius gebėjimus.

Edukacijoje aštuntokai turėjo galimybę susipažinti su kino ir literatūros kūrinių sintezės produktais. Mokiniai klausėsi dr. Jolantos Kanapickaitės pasakojimo apie Kazio Borutos romaną „Baltaragio malūnas“, aptarė ištraukas iš režisieriaus Arūno Žebriūno vaidybinio filmo „Velnio nuotaka“. Taip pat edukacijoje buvo analizuojamas filmas apie dailininką ir kompozitorių Mikalojų Konstantiną Čiurlionį „Laiškai Sofijai“. Užsiėmimo pabaigoje mokiniai atliko praktinę kūrybinę užduotį.

Aptardami edukaciją, ugdytiniai išsakė daug skirtingų pastebėjimų, susijusių su išgirsta informacija. Štai keletas jų: ,,Edukacinėje pamokoje sužinojau, kad M. Mažvydo bibliotekoje Vilniuje galima ne tik pasiimti paskaityti kūrinių, bet ir pažiūrėti filmų. Tai mane labai nustebino, nes visada galvojau, jog bibliotekoje galima rasti tik knygų. Prisiminiau, pagal kokias knygas yra pastatyti filmai. Sužinojau, jog yra parašyta knyga „Tarp pilkų debesų“ ir kad filmas nėra originali idėja. Pamačiau ekranizuotų knygų sąrašą ir radau kelias knygas, kurias norėčiau perskaityti“. (Deimilė) Savo mintimis dalinosi ir Emilija: ,,Kai lektorė papasakojo apie Mažvydo biblioteką, mano susidomėjimas išaugo. Dabar, kai baigsis karantinas, norėčiau ten nuvažiuoti. Sudomino ir naujas M. K. Čiurlionio filmas „Laiškai Sofijai“. Būtinai pažiūrėsiu, nes sudomino ir pasakojimas, ir filmo anonsas.“ Mykolui patiko, kad pranešėja parodė, kaip buvo filmuojamas ,,Baltaragio malūnas“, kaip anksčiau buvo kuriami specialieji efektai. Deimantei labiausiai įsiminė lektorės pastebėjimai apie tai, ko reikia geram filmui ir iš ko jis susidaro. Sužinojo, kuo skiriasi miuziklo ,,Velnio nuotaka“ ir K. Borutos romano ,,Baltaragio malūnas“ pabaiga.

Džiaugiamės, jog ši edukacija praturtino ir mokinius, ir mokytojas.

 

R.Tamošaitienė, A. Jančauskienė

Pakeisti teksto dydį