Meniu Uždaryti

Disleksijos pažinimo savaitė

 

Jau antrus metus spalio mėn. kalbame apie žmones, kokių aplink save turime tikrai kiekvienas, tik ne visi tą žinome. O dažnai ir tie patys žmonės, turintys disleksijos sutrikimą, nežino apie tai. Visą gyvenimą laikė save nevykėliais, nesuprasdavo, kas gi su jais ne taip?

O pasirodo, viskas su jais yra TAIP. Tiesiog jų smegenys dirba šiek tiek KITAIP. Bet tai nesutrukdo jiems tapti gerais aktoriais, režisieriais, dailininkais, laidų vedėjais, nuostabiais kirpėjais ar grimeriais… Ką mes galima padaryti, kad DISLEKSIJA nebebūtų stigma? KALBĖTI apie tai. PRIPAŽINTI tai. SUPRASTI, kad visi žmonės yra SKIRTINGI, ir tuo YPATINGI.

 Gargždų „Minijos” progimnazijos penktokai spalio 3-9 dienomis dalyvavo tarptautinėje disleksijos pažinimo savaitėje. Logopedės 5 klasių mokiniams pristatė, kas yra disleksija, kokie disleksijos požymiai, su kokiais sunkumais susiduria disleksikai, kas gerai sekasi disleksiją, turintiems žmonėms, kas geriausiai padeda turint disleksiją. Mokiniai skaitė ištrauką iš knygos „Žuvelė medyje” https://online.anyflip.com/eslm/hgsx/mobile/, piešė piešinius. Taip pat žiūrėjo jaudinantį video filmą apie berniuką disleksiką „Mical” https://www.youtube.com/watch?v=p-Eycme4NFM&t=2s.

Džiaugiamės, kad mūsų mokyklos penktokai yra draugiški ir empatiški.

 

Kviečiame daugiau sužinoti apie šį sutrikimą ir dalinamės nuoroda į edukacinę elektroninę knygą:https://www.labiblioteka.lt/data/public/uploads/2020/12/dyslexia-explained-digital-2020-lithuanian-1.pdf

 Atlik šį trumpą testą ir sužinok, ar ir tau gali būti būdinga disleksija. https://my.forms.app/form/628b84d395113a44f6abded8

 

Disleksiją turintys žmonės nemėgsta skaityti? Tai mitas!

Žinoma, įprastines knygas jiems skaityti sudėtinga – raidės vartosi, šokinėja, žodžiai šifruojasi sunkiai, ir kol sakinys po sakinio susidėlioja pastraipa – teksto magija būna prarasta… Todėl žmonės, turintys disleksiją, renkasi garsines knygas. Toks skaitymo būdas teikia didžiulį malonumą, o ir skaitymo tempas – kur kas didesnis. Virtualioje bibliotekoje ELVIS (elvislab.lt) yra garsinių knygų tiek vaikams, tiek suaugusiems. Skaityk ir pažink disleksiją!

 🟥 Mike Jones. Apie disleksiją paprastai. Ši smagi knygelė padės suvokti tėvams ir vaikams, kas yra disleksija, kaip su ja „susidraugauti“, kokie būdai gali padėti sėkmingai mokytis. O jei atsiversi PDF formatu išleistą leidinį, gausi ir smagių, ryškių, informatyvių iliustracijų!

Klausyk MP3: https://elvislab.lt/leidiniai/13392

Skaityk PDF: https://www.labiblioteka.lt/.../de-digital-2020…

🟥 Alan M. Hultquist. Pasikalbėkime apie disleksiją. Knygelės herojė – Zoja, turinti disleksijos sutrikimą. Zoja dalinasi savo patirtimi, su kokiais sunkumais susiduria mokykloje ir namie.

Klausyk MP3: https://elvislab.lt/leidiniai/13658

🟥 Lynda Mullaly Hunt. Žuvelė medyje. Pasakojimas apie šeštokę Alę, kuri puikiai skaičiuoja ir piešia, bet… negali atlikti skaitymo užduočių. Knygos pradžioje matome ją, nelaimingą, kenčiančią, pakeitusią jau 7 mokyklas ir niekur nepritampančią… Atėjus naujam mokytojui, kuriam rūpi, kad kiekvienas jo mokinys galėtų atsiskleisti, Alės gyvenimas verčiasi aukštyn kojomis. Nuostabus, sąmojingas pasakojimas apie mergaitės, turinčios skaitymo sutrikimą, patirtis ir atsidavusį savo darbui mokytoją.

Klausyk MP3: https://elvislab.lt/leidiniai/14796

🟥 Jens Bjørneboe. Jūnas. Romanas, kritikuojantis įprastinę švietimo sistemą, kurioje didžiausias dėmesys kreipiamas ne į mokinį, bet į jo akademinius pasiekimus. Vos pasirodęs Norvegijoje sukėlė smarkias diskusijas. Autorius kritikuoja švietimo politiką, kuri visiškai nepalanki kiek kitokiam mokiniui Jūnui, kurio nesugebėjimas skaityti iššaukia ne tik bendraklasių, bet ir mokytojų patyčias ir abejingumą.

Klausyk MP3: https://elvislab.lt/leidiniai/2964

🟥 Nauja akademinė literatūra apie disleksiją. Jei nori pagilinti žinias apie disleksiją, susipažinti su naujausia moksline literatūra šia tema, kviečiame užmesti akį į LAB parengtą leidinių apie skaitymo sutrikimus katalogą. Šias knygas anglų kalba galima rasti Lietuvos aklųjų bibliotekoje Vilniuje (Gerosios Vilties g. 10).

https://labiblioteka.lt/…/literatura-apie-disleksija.pdf

Už dalyvavimą 5 klasės mokiniams ir klasės vadovams dėkoja logopedės Daiva Jankauskienė ir Virga Damulienė.

Pakeisti teksto dydį