Meniu Uždaryti

Atliekų kultūros egzaminas

Balandžio pabaigoje Lietuvoje trečią kartą  buvo rengiamas Atliekų kultūros egzaminas, kuriame kiekvienas gyventojas galėjo pasitikrinti savo žinias šioje srityje. Šį renginį organizavo Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) kartu su  Utenos, Panevėžio, Klaipėdos, Kauno, Tauragės ir Šiaulių  regioniniais atliekų tvarkymo centrais.

Egzaminas vyko virtualiai https://egzaminas.atliekukultura.lt/ Dalyviai buvo suskirstyti į tris grupes: 1-4 klasių mokiniai; 5-10  klasių mokiniai, 11 klasės ir vyresni dalyviai.

Žinių apie atliekų prevenciją, tvarkymą, rūšiavimą, perdirbimą patikrinime dalyvavo 6a, 6d ir 7c klasių moksleiviai. Per nustatytą laiką mokiniai turėjo atsakyti į 20 klausimų. Egzamino klausimai kiekvienai dalyvių grupei buvo parengti atskirai. Sprendžiant testą, egzamino dalyviui buvo leista pasirinkti vieną teisingą atsakymą. Teisingai atsakiusiems į 13 klausimų skiriamas „Pažengusiojo“ diplomas, teisingai atsakiusiems į 15 klausimų skiriamas „Žinovo“ diplomas, o teisingai atsakiusiems į daugiau nei 17 klausimų – „Eksperto“ diplomas. Džiaugiamės, kad mūsų mokiniai sėkmingai įveikė egzamino užduotis- 19 mokinių gavo „Pažengusiojo“ diplomus,  45 mokinių gavo „Žinovo“ diplomus. Džiaugiamės Emilijos Siminauskaitės pasiekimais, mergaitė laimėjo „Pažengusiojo“ diplomą.

Manome, kad būtina moksleivių ugdymo procese skirti  dėmesio  aplinkos tausojimui, supratimui, kaip veikia atliekų tvarkymo sistema, žiediškumo principas bei skatinti pozityvius mokinių  elgsenos pokyčius.

6a,6d, 7c klasių vadovės

Pakeisti teksto dydį