Meniu Uždaryti

Aplinkosauginė konferencija mokiniams ,,Įdomioji ekologija”

Anglų kalbos pamokos metu septintokai nagrinėjo temą „Kraštovaizdis“, išmoko žodžius ,,stulbinantis”, ,,kerintis” , ,, pribloškiantis”, kuriais galima apibūdinti supančią aplinką. Ką reikia daryti, kaip reikia pakeisti savo gyvenimo būdą, kad ir po 50 metų žmonija galėtų naudoti tuos pačius žodžius, kuriais apibūdintų juos supančią aplinką?

Progimnazijos partneris Klaipėdos rajono Jono Lankučio bibliotekos Vaikų skyrius kartu su ,,Europe Direct”  Klaipėda ir VšĮ ,,Žaliasis taškas” pakvietė  7 a ir 7 b klasės mokinius į nuotolinę  aplinkosauginę konferenciją ,,Įdomioji ekologija”.  Konferencijos metu mokiniai turėjo galimybę susipažindinti su ekologijos principų taikymu kasdienybėje, sužinojo, kas yra atsakingas vartojimas, kaip teisingai rūšiuoti atliekas ir kokia perdirbimo nauda.

Konferencijos tema koreliavo su progimnazijoje įgyvendinamo Erasmus projekto „Nori pokyčių? Pradėk nuo savęs!“ veiklos tikslais. Projekto metu mokiniai pradėjo vartoti terminus  „žaliasis kursas“, ,,tvari aplinka“, „dalijimosi ekonomika“, sužinojo, kas yra pereikvojimas ir Žemės viršijimo diena.

Šioje konferencijoje Molėtų gimnazijos mokinė Danielė Arlickaitė papasakojo apie savo tvaraus gyvenimo būdą. Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokinės Elija Vinskaitė ir Agnietė Kučinskaitė pristatė Žaliąją olimpiadą.

Mokinai turėjo galimybę dalyvauti kūrybinėse eko dirbtuvėse ,,Namų laboratorija” ir išmoko pasigaminti vonios burbulus, naudodami namuose esančias priemones: druską, 3 šaukštelius krakmolo, 4 šaukštelius sodos,  2 šaukštelius citrinos rūgšties, aliejų, kavos likučius, 10- 15 lašų  eterinio aliejaus aromatui suteikti.

Ši nuotolinė konferencija buvo proga permąstyti savo požiūrį į supančią aplinką ir pasvarstyti apie galimybę įsitraukti į tvarios aplinkos kūrimą bei tarptautinio projekto tikslų įgyvendinimą.

Informaciją parengė anglų kalbos mokytoja Stefanija Piaulokienė

Pakeisti teksto dydį