Meniu Uždaryti

3 d ir 3 e klasių mokiniai vyko į edukacinę išvyką į Kauną

Balandžio mėnesį 3 d ir 3 e klasių mokiniai vyko į edukacinę išvyką į Kauną. Pirmiausia aplankė vieną seniausių mūrinių pilių Lietuvoje – Kauno pilį. Susipažino su jos istorija, apžiūrėjo pilies likučius.

Gerų emocijų  patyrė vaikščiodami  jaukiomis Kauno senamiesčio gatvelėmis. Mokiniai išvydo grakščiąją  Rotušę, apžiūrėjo vieną seniausių Kauno statinių – Perkūno namą. Laisvės alėja keliavo į Vytauto Didžiojo karo muziejų – vieną seniausių Lietuvoje, kur  d

alyvavo edukacijose: „Su kryžiumi ir kalaviju“ bei „Neįveikiama pilis“.

Vieni trečiokai susipažino su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ginklais, turėjo galimybę ne tik prie jų prisiliesti, bet ir  išbandyti. Vaikai patyrė, ką reiškia sunkūs šarvai, šalmas bei kalavijas. Išstovėti su tokia apranga buvo tikras iššūkis. Dar daugiau žinių, patyrimo bei džiaugsmo vaikams suteikė suvaidintas Žalgirio mūšis.

Kiti sužinojo daug naujų, negirdėtų faktų apie piliakalnius kaip įmantrius statinius, jų paskirtį. Edukatorius pasiūlė leistis į kelionę  laiku. Mokiniai daug sužinojo apie  senovę: pasimatavo karaliaus karūną, riterio grandines, bandė atspėti senovinių daiktų pavadinimus ir jų paskirtį, taip pat kūrė pilių maketus, gynybines sienas bei sutvirtinimus.

Po edukacinių veiklų  buvo aplankytos muziejaus ekspozicijos.  Trečiokus  ypač sudomino   S. Dariaus ir S. Girėno nesėkmingo  skrydžio  per Atlanto vandenyną išlikę daiktai, dokumentai bei lėktuvo „Lituanica“ nuolaužos.

Namo vaikai keliavo  vienu gražiausių kelių Lietuvoje – Panemunės keliu. Nepraleido progos užkopti į  Seredžiaus piliakalnį, turintį  300 laiptelių. Jėgų dar pakako įlipti ir į Raudonės pilies bokštą, nuo kurio atsiveria  nuostabiausios Nemuno upės apylinkės. . Kelionės pabaigoje apsilankė Panemunės pilyje.

Edukacinė kelionė mokiniams  dovanojo ne tik nuostabius kelionės įspūdžius, bet ir puikią Lietuvos istorijos ir  pilietiškumo pamoką.

 

Pakeisti teksto dydį