Meniu Uždaryti

10 dėžių gėlių svogūnėlių – „Minijos“ teritorijai išpuošti

Gargždų „Minijos“ progimnazijos pirmokų ir Gargždų miesto seniūnijos iniciatyva pavasarį švietimo įstaiga pasitiks su dar daugiau žiedų. Spalio mėnesį vykusios akcijos „Padovanok gėlę“ metu progimnazijos bendruomenė aukojo gėlių svogūnėlius: krokų, narcizų, tulpių. Surinkta net 10 dėžių! Visi jau sėkmingai pasodinti.

 

Talkoje – apie 100 savanorių

Akcijos „Padovanok gėlę“ tikslas – išpuošti gėlėmis Gargždų „Minijos“ progimnazijos teritoriją. „Siekiame skatinti pajautą aplinkai, savanorystę nuo mažų dienų. Aktyviausiai akcijoje dalyvavo pradinių klasių mokiniai, tačiau prisidėjo ir vyresnieji“, – pasakojo viena iš akcijos iniciatorių, „Minijos“ pradinių klasių mokytoja Roma Litvinaitė. Anot jos, svogūnėlių sodinimo dieną oras nebuvo palankus, lijo, buvo vėjuota, tačiau vis tiek susirinko apie 100 žmonių, tėveliai  kartu su savo atžalomis dalyvavo iš 6 klasių. „Labai džiaugiamės ir dėkojame tiems, kurie prisidėjo“, – sakė taip pat akciją iniciavusios pradinių klasių mokytojos Žydronė Mockuvienė, Rasa Marcinkevičienė, Reda Liužinienė, Vida Ratkuvienė, Laima Liatukienė.

Tulpės, krokai, narcizai, hiacintai – pačių įvairiausių svogūnėlių buvo paaukota. Visi jie buvo grupuojami. Prie didžiosios mokyklos palei taką sužydės narcizai, krokai. O prie mažosios mokyklėlės turėtų sužydėti gėlių deriniai. „Eisime su vaikais ir žiūrėsime, kaip pasodinti svogūnėliai dygsta, ar prigijo. Tai patyriminis ugdymas. Be to, kai vaikai patys prisideda prie sodinimo, didesnė tikimybė, kad labiau ir saugos savo aplinką, formuojamas aplinkai draugiškas mąstymas nuo mažų dienų“, – šypsodamasi kalbėjo R. Litvinaitė.

 

Prisidėjo Gargždų seniūnija

Švietimo įstaigos bendruomenė ypatingai dėkoja Gargždų miesto seniūnijai, kuri noriai prisidėjo prie šios akcijos. Sodinimo talkoje dalyvavo seniūnijos apželdinimo meistrė Norgailė Verbaitė, kuri paaiškino, kaip tiksliai sodinti svogūnėlius, kad šie prigytų ir džiugintų praeivių akis jau ateinantį pavasarį.

„Tokios akcijos mus ypatingai džiugina, kad kažkas daroma, kuriama, aplinka yra puoselėjama, o švietimo įstaigos bendruomenė aktyvi. Svarbiausia, kad svogūnėliai buvo ne tik padovanoti, bet ir pačių vaikų, tėvų, mokytojų rankomis pasodinti“, – džiaugėsi talkoje dalyvavusi ir sodinimo instruktažą pravedusi apželdinimo meistrė N. Verbaitė. Ji pridūrė, kad nors oras nelepino, buvo kas su jaunesnėmis sesutėmis ar broliukais vėžimėliuose privažiavo, nuostabu, kad atėjo vaikas ir su seneliu, tai jau kartų bendrystės džiaugsmas.

Apželdinimo meistrė įsitikinusi, kad tie vaikai, kurie sodino svogūnėlius neniokos ir miesto gėlynų. Tenka apgailestauti, bet dar vis pasitaiko atvejų, kai, pavyzdžiui, iš betoninių miesto vazonų gėlės yra išraunamos…

Paklausta, ar vis dar laikas sodinti gėlių svogūnėlius, atsakė teigiamai: „Dar temperatūra pliusinė, tai galima, nes svarbu, kad svogūnėlis spėtų įleisti šaknis į žemę. 5 cm svogūnėlį reikia sodinti taip, kad virš jo tiltų dar du tokio dydžio svogūnėliai“, – paprastai ir suprantamai paaiškino pašnekovė. Tiek ji, tiek „Minijos“ progimnazijos bendruomenė su nekantrumu lauks pavasario, kai išvys, ką pavyko pasodinti, kas prigijo.

Agnė Adomaitė

 

 

 

Pakeisti teksto dydį