Gargždų „Minijosׅ“ progimnazijos šeštų ir 7a klasės mokiniai 2021 m. sausio 21 d. dalyvavo „Swedbank“ iniciatyva surengtoje nuotolinėje pamokoje „Mokonomika“. Joje kalbėjo 24 įvairių sričių mokytojai, ekspertai, kurie papasakojo apie kūrybą, pilietiškumą, tvarumą, ekonomiką, asmeninius finansus, ateities profesijas.
,,Mokonomikos“ eteryje pamokas vedė Gabrielius Liaudanskas-Svaras, ekonomistas Nerijus Mačiulis, menininkė Jolita Vaitkutė, „Swedbank“ Finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė, keliautojas ir žurnalistas Orijus Gasanovas, aktorė Kristina Savickytė, rašytoja Kotryna Zylė, atlikėjas Žygimantas Kudirka-MC Mesijus, iliuzionistas Rokas Bernatonis, socialinių tinklų turinio kūrėjas Rokas Talžūnas, tvarių inovacijų̨ centro „Rockit“ vadovė Šarūnė Smalakytė bei daugelis kitų.
Ši pamoka buvo skirta visiems 1-12 klasių moksleiviams, jų mokytojams ir netgi tėvams. Pranešimai buvo suskirstyti į 3 pogrupius ir vienu metu ( nuo 10:00 iki 13:00 val.) vyko skirtingoms klasėms.
Štai keli mokinių atsiliepimai apie šią pamoką (kalba netaisyta):
„Aš sužinojau iš tikrųjų daug ką. Sužinojau, kaip greitai galima pasidaryti pietus ar pusryčius, sužinojau apie magijos triukus, kaip taupyti pinigus ir jų neišleisti, kaip gražiai iš maisto ar kokių baldų, net žemės galima pasidaryti gražius paveikslus.“
„Kad jeigu mums nebereikia kokio nors daikto, jį galima atiduoti žmonėms, kurie gyvena vargingiau negu mes. Jeigu nori kokio nors daikto, nereikia iš karto pulti pirkti, o verta pažiūrėti, gal kitoje parduotuvėje kainuoja mažiau.“
„Kaip galima tausoti išteklius, kokias funkcijas gali atlikti robotai, kuo svarbi yra savanorystė, kokios šalys yra įdomiausios, kaip galima pradėti kelti video į youtubą.“
„Niekada netikėti jokiomis reklamomis, pačiam tuo įsitikinti, neleisti reklamai suvilioti tavęs. Iš bet ko, kas yra aplinkui, gali sukurti meną, tik reikia pažvelgti giliau. Prieš pradedant verslą visada pagalvok ir suplanuok keletą žingsnių į priekį, prieš darant reikia įsitikinti, kad ta veikla tau patinka, kad pradėjus, nereiktų mesti“.
„Sužinojau apie įvairias šalis, apie tai, kad savanorystė teikia laimę, apie tai, kaip tapti youtuberiu, apie tai, kad reikia tausoti ribotus išteklius, tausoti mūsų Žemę . Visada reikia pagalvoti apie savo norus, ar tikrai visus daiktus verta pirkti, reikia pagalvoti apie poreikius.“
„Sužinojau, kaip skirti norus nuo poreikių, išsiaiškinau mitą, jog visų darbų nedarys robotai. Taip pat sužinojau apie kelias profesijas, kurių turėtų nebelikti iki 2025 metų.“
Informaciją paruošė finansinio raštingumo, istorijos mokytoja Jūratė Grimalienė