Meniu Uždaryti

Įšokę į tėvų klumpes susipažino su profesijomis

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (LMNŠC) devintus metus iš eilės inicijavo visuotinę atvirų durų dieną tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes 2023“. Gargždų „Minijos“ progimnazija prie šios iniciatyvos prisijungė jau trečią kartą.

1–8 klasių mokiniai susipažino su pačiomis įvairiausiomis profesijomis – tiek gaisrininko, policininko, ligoninės slaugytojo ar net mero. Tokiu būdu ugdė karjeros kompetencijas, kurios pravers renkantis savo profesinį kelią.

 

Domino ir automobiliai, ir turizmas

4a klasės vadovė Rasa Marcinkevičienė džiaugiasi, kad auklėtiniai turėjo galimybę apsilankyti UAB „Solorina“ automobilių salone-servise: „Susipažinome, kur parduodami nauji „Toyota“ automobiliai. Pabuvome servise, pamatėme, kaip taisomi sugadinti automobiliai. Išbandėme, kaip dažomos suremontuotos detalės.“

3c klasės vadovė Viktorija Dargužienė pasakojo, jog tądien ugdytiniai susipažino su  turizmo srities specialistų darbu – apsilankė Klaipėdos rajono turizmo informacijos centre. „Ten dirbantys specialistai papasakojo apie Klaipėdos rajono lankytinas vietas, apie įdomiausius maršrutus ir ekskursijas, pradžiugino filmu apie Gargždų istoriją, surengė viktoriną bei mielai atsakė į visus klausimus. Vaikai ,,pasimatavo“ kuršių aprangą, interaktyviame ekrane patyrė istoriko ir archeologo atradimų džiaugsmą, leidosi į virtualią kelionę po Gargždų kraštą“, – dėstė V. Dargužienė. Anot jos, vaikai greitai apibendrino, jog Turizmo informacijos centro darbuotojų pagrindinis tikslas – svečiui pristatyti miestą ir rajoną.

Pasvėrė visą klasę, susitiko su meru

Kiek sveria visa klasė? Atsakymą sužinojo 5c klasės mokiniai, kurie su klasės vadove Egle Mockiene  apsilankė „Ekonovus“ Klaipėdoje. „Sužinojome daug informacijos apie šiukšlių rūšiavimą, kaip galime padėti gamtai. Apžiūrėjome automobilius ir jų funkcijas. Pasvėrėme visą klasę ant didžiulių svarstyklių. Mūsų klasė sveria 1300 kg!“ – šypsodama įspūdžiais dalijosi E. Mockienė.

7c klasės mokiniai „Šok į tėvų klumpes“ iniciatyvos dieną susitiko su klasės draugės Gabijos Šacauskaitės tėčiu, kuris yra naras, taip pat buvęs „Minijos“ progimnazijos mokinys. „Jis papasakojo apie įdomų, tačiau nelengvą naro darbą bei pademonstravo naro įrangą, parodė filmuotos darbinės medžiagos: nuskendusio laivo, akmens (75 t), kuris trukdė krantinės tvarkymo darbams, iškėlimą ir t. t. Mokiniams susitikimas patiko, už teisingus atsakymus gavo prizų“, – pasakojo susitikimą suorganizavusi klasės vadovė Jūratė Grimalienė. 7c tądien spėjo apsilankyti ir Klaipėdos rajono savivaldybėje, kur susitiko su meru Broniu Markausku. Pokalbis užtruko gana ilgai, nes vaikai domėjosi rajono keliais, įvairiais statomais objektais, kodėl meras ant stalo turi 2 kompiuterius, ar merui svarbi jaunimo nuomonė ir t. t. Meras B. Markauskas ne tik pristatė Klaipėdos rajoną, bet klausinėjo apie jį. Už teisingus atsakymus mokiniai gavo prizų. Taip pat jiems buvo pristatyti Architektūros ir teritorijų planavimo, Kultūros skyriai.

Privalumas – išbandyti save

5b klasės ugdytiniai su klasės vadovu Dariumi Gruzdžiu apsilankė Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centre, kur buvo itin šiltai sutikti, jiems buvo aprodytos veikiančios studijos, patys galėjo daug ką išbandyti, tad diena buvo kupina įspūdžių. Juk dažnai būtent pomėgiai diktuoja būsimų profesijų kryptis, tad verta save išbandyti ankstyvame amžiuje įvairiose srityse, kad suprastum, kas tau teikia didžiausią vidinio pasitenkinimo jausmą, kur galėtum labiausiai atsiskleisti.

Kitokio pobūdžio išvykstamasis vizitas buvo 7e klasės, kurią klasės vadovė Jurgita Bytautienė atvedė į Gargždų ligoninę, čia jaunuoliai susipažino su darbo gydymo įstaigoje specifika, įvertino personalui tenkantį krūvį. Mokiniams buvo pristatyti visi ligoninės skyriai, koplytėlė bei procedūrų kabinetai.

Pačioje Gargždų „Minijos“ progimnazijoje apsilankė Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro jaunimo sveikatos koordinatorė Greta Račkauskaitė. Ji 7e ir 5c klasėms papasakojo apie visuomenės sveikatos sampratą, kalbėjo, dėl kokių problemų į ją kreipiasi jaunuoliai, akcentavo, kad Biure yra teikiama nemokama psichologinė pagalba.

Pamatė socialinio darbo specifiką, lankėsi policijoje

5d klasė kartu su klasės vadove Erika Bladykaite vyko į Viliaus Gaigalaičio globos namus. „Mokiniai turėjo galimybę pamatyti socialinio darbuotojo darbo kasdienybę, kuri nustebino įvairių veiklų ir smagių akimirkų gausa. Penktokai sužinojo, kad globos namuose gyventojai piešia, šoka, dainuoja, vaidina. Ką veikti čia tikrai yra!“ – pastebėjo E. Bladykaitė. Anot jos, mokiniai daug klausinėjo ir buvo labai susidomėję socialiniu darbu bei pačia įstaiga.

Lydimi klasės vadovės Rūtos Tamošaitienės 6c klasės moksleiviai lankėsi Gargždų policijos komisariate. Juos prie policijos durų pasitiko tyrėja Asta Zbarauskienė, kuri vaikus lydėjo edukacijos metu ir papasakojo apie policijos pareigūno profesiją. Mokiniams buvo aprodytos įvairios paskirties policijos patalpos, pademonstruotos policijoje naudojamos priemonės ir papasakota apie jų paskirtį. Policijos pareigūnė mokiniams papasakojo apie piršto antspaudus, jų paėmimo techniką. Kiekvienas mokinys gavo lapą su savo unikaliu piršto antspaudu. Mokiniams ypač patiko pademonstruotos policininko tarnyboje naudojamos priemonės. Vaikai turėjo galimybę iš arti pamatyti ir netgi pačiupinėti antrankius, ginkluotę, pasimatuoti policininko liemenę. Edukacijos pabaigoje mokiniams buvo pristatyti policijos pareigūnų automobiliai bei įteiktos saldžios atminimo dovanėlės.

Išbandė droną, lankėsi teisme

4b klasės ugdytiniai susitiko su geodezininku matininku Robertu Krauleidžiu, kuris demonstravo savo darbo priemonę – droną. Taip pat kartu su klasės vadove Reda Liužiniene lankėsi apylinkės teisme, kur teisėja Inga Sakalauskaitė papasakojo apie savo darbą.

7a ir 7d klasių mokiniai susitiko su studijos „Grock“ darbuotojais, kurie užsiima renginių įgarsinimu ir apšvietimu. „Jie supažindino su renginio įgarsinimo ir apšvietimo etapais, pristatė ir pademonstravo keletą tam skirtų prietaisų“, – pasakojo klasių vadovės Žaneta Surplienė, Violeta Barbšienė. Vėliau 7a klasės mokiniai klasės draugams pristatė savo tėvų profesijas, kai kurie net pasidalino mintimis, kokios profesijos atstovai patys norėtų būti. Tą pačią dieną mokiniai dar spėjo susitikti ir su teisėja Jurgita Grigoniene, kuri supažindino su teisėjo profesija, trumpai pristatė teismo procesą, aprodė Klaipėdos rajono apylinkės teismo patalpas. O 7d klasės mokiniai lankėsi Klaipėdos rajono savivaldybėje ir susitiko su rajono meru. Pokalbio metu meras papasakojo apie darbą savivaldybėje, palinkėjo mokiniams ateityje pagalvoti apie politiko kelią. Kultūros skyriaus darbuotojai supažindino su renginiais, kurie yra numatyti šiais metais mūsų rajone. O Žemės ūkio skyriaus darbuotoja papasakojo, kokias veiklas vykdo šiame skyriuje dirbantys žmonės. „Susitikimuose mokiniai susipažino su keliomis profesijomis ir suprato, kad taptum politiku, kultūros darbuotoju, ekologu, pirmiausiai reikia apie tai svajoti, o kai esi motyvuotas, tai viską galima pasiekti“, – pastebėjo klasės vadovė V. Barbšienė.

Agnė ADOMAITĖ

 

 

 

 

 

 

Pakeisti teksto dydį