Meniu Uždaryti

COVID 19

Vaizdine medžiaga mokyklos darbuotojui ir mokiniui dėl antigeno testo atlikimo savikontrolės tikslais.

Mokyklos darbuotojams: https://www.youtube.com/watch?v=BfpaXFciYwQ

Mokiniams: https://www.youtube.com/watch?v=aOoHF7utzoE


Besimptomių asmenų profilaktinio tyrimo algoritmas


Aplinkraštis savivaldybėms dėl testavimosi


Dėl mokytojo atsisakymo testuotis nušalinimo, skyrimo dirbti nuotoliniu būdu

ŠMSM Del tarnybines_pagalbos


DĖL PRADINIO UGDYMO ORGANIZAVIMO


Direktoriaus įsakymas dėl tyrimų bendrojo ugdymo mokyklose


DUK apie skiepijimą nuo COVID19

 

 


NUTARIMAS “DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1999 M. GEGUŽĖS 7 D. NUTARIMO NR. 544 „DĖL DARBŲ IR VEIKLOS SRIČIŲ, KURIOSE LEIDŽIAMA DIRBTI DARBUOTOJAMS, TIK IŠ ANKSTO PASITIKRINUSIEMS IR VĖLIAU PERIODIŠKAI BESITIKRINANTIEMS, AR NESERGA UŽKREČIAMOSIOMIS LIGOMIS, SĄRAŠO IR ŠIŲ DARBUOTOJŲ SVEIKATOS TIKRINIMOSI TVARKOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO”


ĮSAKYMAS “DĖL SKIEPIJIMO VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠOMIS ĮSIGYJAMA COVID-19 LIGOS (KORONAVIRUSO INFEKCIJOS) VAKCINA PRIORITETINIŲ ASMENŲ GRUPIŲ NUSTATYMO”


ĮSAKYMAS “Dėl PROFILAKTINIŲ PERIODINIŲ TYRIMŲ DĖL COVID-19 LIGOS (KORONAVIRUSO INFEKCIJOS) ORGANIZAVIMO KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE”


Kilo neaiškumų dėl viena doze paskiepytų pedagogų profilaktinio testavimo:

Informuojame, kad po pirmos vakcinos dozės praėjus 2–3 savaitėms jau susidaro imuninis atsakas, kuris gali apsaugoti nuo sunkių COVID-19 formų. Antras skiepas suleidžiamas praėjus nuo 3 iki 12 savaičių po pirmojo skiepo (priklausomai nuo vakcinos gamintojo). Po antrojo skiepo imuniteto atsparumas COVID-19 dar labiau sustiprėja ir yra užtikrinama ilgesnė imuniteto veikimo trukmė. Stipresnis imunitetas po antrojo skiepo taip pat susidaro praėjus 2–3 savaitėms. Šiuo metu Lietuvoje skiepijama vakcinomis, kurių pilna schema – 2 dozės. Tik įskiepijus 2 dozes imuninis atsakas vertinamas kaip pakankamas ir galima teigti, kad asmuo yra paskiepytas pagal pilną schemą. Viena doze vakcinuotiems asmenims turi būti atliekami profilaktiniai tyrimai, išimtys taikomos tik asmenims, kuriems prieš mažiau nei 180 dienų laboratoriškai buvo patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija); kurie prieš mažiau nei 180 dienų buvo paskiepyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina pagal pilną skiepijimo schemą; kurie prieš mažiau nei 60 dienų yra gavę teigiamą serologinio tyrimo atsakymą (serologinio testo atsakymas po pirmosios vakcinos dozės netinkamas).


ŠMSM kanclerio pavedimu informuojame, kad  neišnaudojamos galimybės savivaldybėse atlikti profilaktinius tyrimus greitaisiais testais. Mobilieji punktai atlieka ypač svarbų vaidmenį – nuo to, kiek juose testuojama gyventojų tiesiogiai priklauso atvejų identifikavimas ir viruso plitimo suvaldymas. Skatiname aktyviai dalyvauti šiame procese ir reaguoti operatyviai į besikeičiančią situaciją.

Mobiliuose punktuose profilaktiniai tyrimai dėl COVID-19 nustatymo greitaisiais antigeno testais jau gali būti atliekami naujai verifikuotu metodu – imant ėminius iš priekinės nosies landos. Ši procedūra yra daug paprastesnė, nesukelia nemalonių pojūčių, o rezultatai gaunami vos per 30 minučių. Naująjį metodą įvertino ir patvirtino Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija.

Atliekant greitąjį antigeno tyrimą ėminys imamas minimaliai invaziniu būdu – tamponėliai kišami 1,5–2 centimetrus į priekinę nosies landos ertmę ir pasukami kelis kartus. Reguliariai tikrinantis šis metodas padeda nustatyti koronaviruso infekciją ankstyvoje stadijoje ir taip suvaldyti tolimesnį jos plitimą tarp žmonių. Profilaktiškai tikrintis, ar neserga COVID-19 liga, valstybės numatytoms grupėms rekomenduojama periodiškai kas 7–10 dienų. Šioms grupėms priklausantys asmenys taip pat gali pasitikrinti antikūnus, kurie atsiranda persirgus koronaviruso infekcija.

Tikslų profilaktiškai tiriamų grupių sąrašą galite rasti ČIA.

Profilaktiniai tyrimai, nepriklausomai nuo tiriamos grupės, nėra tikslingi ir neatliekami asmenims, kurie:

  • yra persirgę koronavirusu ir nuo teigiamo PGR arba antigeno testo rezultato praėjo mažiau nei 180 dienų;
  • turi koronaviruso serologinio antikūnų testo teigiamą rezultatą, jei praėjo mažiau nei 60 dienų;
  • paskiepyti vakcina nuo koronaviruso pagal pilną skiepijimo schemą mažesniu nei 180 dienų laikotarpiu.

Tyrimai vykdomi savivaldybių mobiliuosiuose punktuose, registruotis greitajam antigeno testui galima skambinant į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808 ar elektroninės registracijos būdu www.1808.lt.

Sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyva, duomenys apie šalies mobilių punktų, kuriuose atliekami tyrimai dėl COVID-19, užimtumą yra atviri. Planuodami profilaktinio tyrimo atlikimo dieną ir laiką, kiekvienas gali matyti, kokia tyrimų organizavimo situacija yra jų gyvenamojoje teritorijoje. Tikimasi, kad šių duomenų atvėrimas padės savivaldybių administracijoms lanksčiau ir operatyviau reaguoti į gyventojų, kurie priklauso tikslinėms grupėms, poreikius tirtis. Tikslią informaciją apie mobilių punktų užimtumą kiekvienas norintysis gali rasti ČIA (informacija pateikiama, pasirinkus norimą tyrimo tipą dešinėje pusėje).

Vakar paviešintas pranešimas apie profilaktinius tyrimus ir greituosius antigenų testus.

https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/nuo-siol-profilaktiniu-tyrimu-procedura-be-nemaloniu-pojuciu-rezultatas-vos-per-pusvalandi-profilaktiskai-tirtis-kvieciami-ir-teisesaugos-instituciju-atstovai

 

Dabar pagal OV sprendimą V-1336 visiems profilaktiniams tyrimams naudojami greitieji antigenų testai, todėl kyla klausimų, kodėl savivaldybės vangiai ima, nes testų yra. Vietų skaičių planuoja mobilusis punktas. Savivaldybės administracija gali įtakoti skaičiaus padidinimą, ypač švietimo padaliniams savo kompetencijos ribose skatinant profilaktinį testavimą

Vietų skaičių planuoja savivaldybės mobilusis punktas. Pastebime, kad suplanuoja mažą vietų skaičių.

Covid_antigen  – greitasis antigenų testas.

https://app.powerbi.com/view?r=eyJrIjoiZTZhYWY0YTEtMmZiOS00MWMwLWE1MTgtYzJmZmExMDdkMGNhIiwidCI6Ijg1Y2FmODY2LTQwNjItNDg3Ni05NjNlLWFjYzQ2ZTE4ZjZiZiIsImMiOjh9


Siekiant išvengti koronaviruso ligos plitimo, viena iš svarbių priemonių yra profilaktinis testavimas dėl COVID-19 ligos.

 

Pagal Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius 2021 m. kovo 17 d. įsakymą Nr. (5.1.1.E) AV-661 „Dėl Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. vasario 23 d. įsakymo Nr. (5.11.E) AV-433 „Dėl profilaktinių vienkartinių tyrimų dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) organizavimo Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijoje“ pakeitimo“, vienkartinis profilaktinis greitasis antigeno tyrimas iš nosies landų atliekamas sutikusiems tirtis Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos ir savivaldybės pavaldžių įstaigų darbuotojams, turintiems tiesioginį kontaktą su kitais asmenimis (tai darbuotojai, kurie neįtraukti į periodiškai profilaktiškai testuojamų darbuotojų sąrašą).

 

Darbuotojas greitajam antigenų testui iš nosies landų registruojasi per Karštosios koronos linijos sistemą į mobilų punktą telefonu 1808 arba elektroniniu būdu https://1808.lt (pasirinkti skiltį Elektroninė registracija tyrimui dėl COVID-19, toliau Profilaktiniai tyrimai tikslinėms grupėms).

 

Profilaktinis tyrimas neatliekamas asmenims:

kuriems prieš mažiau nei 180 dienų patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) (patvirtinta PGR tyrimu arba greituoju PGR tyrimu arba kaupinių PGR tyrimu arba greituoju antigeno tyrimu arba laboratorijoje atliekamu antigeno tyrimu);

kurie prieš mažiau nei 180 dienų buvo paskiepyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina pagal pilną skiepijimo schemą (paskiepytas (-a) I ir II vakcinos doze);

kurie prieš mažiau nei 60 dienų yra gavę teigiamą serologinio tyrimo atsakymą.

 

Kviečiame profilaktiškai testuotis dėl COVID-19 ligos!

 

Pakeisti teksto dydį