Meniu Uždaryti

Atliekų kultūra. Egzaminas

Balandžio pabaigoje mokykla sulaukė pasiūlymo dalyvauti pirmą kartą vykdomame „Atliekų kultūros“ egzamine. Iniciatorius, Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras („VAATC“), kartu su savo partneriais norėjo pasiūlyti moksleiviams ne tik pasitikrinti žinias atliekų tvarkymo srityje, bet ir išmokti ką nors naujo.
Egzamine dalyvavo moksleiviai iš 331 mokyklų. Iš viso savo žinias „Atliekų kultūros“ egzamine išbandė daugiau nei 3,5 tūkst. moksleivių. Egzaminas buvo sudarytas atsižvelgiant į dalyvių amžių – pradinių (1–4) klasių mokiniai turėjo atsakyti į 15 uždarų testo klausimų, 5–12 klasių mokiniams per 45 minutes reikėjo atsakyti į 30 uždarų testo klausimų. Priklausomai nuo teisingai atsakytų klausimų kiekio, dalyviai buvo apdovanoti pažengusiojo, žinovo arba eksperto diplomais. Už 15 teisingų atsakymų – „Pažengusiojo“ diplomas; 20 teisingų atsakymų –„Žinovo“ diplomas; 24 teisingi atsakymai – „Eksperto“ diplomas.
Mokytojų Violetos Barbšienės, Stefanijos Piaulokienės ir Žanetos Surplienės iniciatyva „Atliekų kultūros“ egzamine dalyvavo virš šimto mūsų mokyklos 5–6 klasių mokinių. Net 23 mokiniai laimėjo diplomus.
Gerda Gedmintaitė 5d apdovanota „Žinovo“ diplomu. Deividas Lūža 5a, Lukas Šidlovskis 5a, Neringa Dargytė 5a, Pijus Dumbrauskas 5a, Urtė Vendelytė 5a, Adas Gedmintas 5c, Tautvydas Kasparaitis 5 c, Rusnė Lukauskaitė 5 c, Leonardas Mišeikis 5 c, Elija Kasparavičiūtė 5d, Ugnė Šlepetytė 5d, Benita Putriūtė 5d, Faustas Arošius 5d, Marijus Mikalauskas 5d, Deiminas Ašmontas 6c, Simas Baltrušaitis 6c, Austėja Jablonskytė 6c, Ramunė Jurgutytė 6c, Mingailė Norkutė 6 c, Nerijus Staškevičius 6c, Deimantė Šilgalytė 6 c ir Ada Žukauskaitė 6 c pelnė „Pažengusiojo“ diplomus.
Organizatoriai atskleidžia, kad vaikams geriausiai sekėsi atsakyti į klausimą, ką reikia daryti, kad išmestume mažiau maisto, taip pat daugelis žinojo, kokią tarą galima dėti į taromatą, kaip tausoti žemės išteklius keliaujant į parduotuvę, kaip yra ženklinamos perdirbti galimos pakuotės, kur turi keliauti nupuošta kalėdinė eglutė, kaip reikia teisingai išmesti kartonines dėžes, kokį maišelį reikia naudoti parduotuvėje, kur dėti nebereikalingus ar nebetinkamus vartoti vaistus. Sunkiau sekėsi teisingai atsakyti į klausimą, kas su atliekomis daroma sąvartynuose. Nedaug kas žinojo faktą, kad sąvartynai yra mažai taršūs.
„Atliekų kultūros“ egzaminas buvo prasmingas pamokų papildymas ir mokytojams, ir moksleiviams.

Stefanija Piaulokienė

 

Pakeisti teksto dydį