19 gegužės 27, Pirmadienis 11:35

Eksperimentuok, tyrinėk, mąstyk!

Mokytojai, kaip ir mokiniai, nuolatos mokosi, ieško naujų darbo formų, veiklų, kurios ne tik sudomintų mokinius bet ir paveiktų jų suvokimą, jog esi neatsiejama gamtos dalis. Ieškoma  įtraukiančių veiklų, padedančių  geriau pažinti aplinką ir tapti atsakingu vartotoju. Erasmus + programos 2 pagrindinio veiksmo KA229 bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų tarptautinio bendradarbiavimo inovacijų ir gerosios darbo patirties sklaidos  projektas 2018-1-EL01-KA229-048000_2 " Nori pokyčių? pradėk nuo savęs!" kviečia mokinius patyrinėti savo įpročius, pamąstyti, ar tu esi draugiškas aplinkai. Anglų kalbos mokytoja Stefanija Piaulokienė kartu su 7 e klasės mokiniais  kviečia visą progimnazijos bendruomenę jungtis prie elementaraus eksperimento „Taupau vandenį!” Jie sutarė savaitę laiko sekti buityje suvartojamo vandens kiekį, sąžiningai kasdien užrašant vandens skaitiklių parodymus į stebėjimo sąsiuvinį. Jie bandys keisti savo įpročius, nes jau žino, kad valydamasis dantis,  ir neužsukęs vandens čiaupo, žmogus per 3 min. sunaudoja apie 27 litrus vandens. Kiekvieną kartą! Jie taip pat žino, kad  vienas asmuo per dieną gali suvartoti iki 296 litrų vandens. Tai kiek per metus? O ar žinote, kad prausdamasis po dušu, žmogus sunaudoja iki 52,8 litrų vandens. Paklausite, kiek vandens nuleidžiama tualete? Ogi daugiau nei 77 litrus per dieną.

Jeigu Jūsų nesudomino pasiūlytas eksperimentas, tada spauskite nuorodą

https://read.bookcreator.com/yhQTRiDBtqQelfDTWL5IEGKKyxI2/Zz5-JYlWTSyxbXoRCM9LtQ

Siūlome susipažinti su patraukliu, įtaigiu Kroatijos Josipa Kozarca  pagrindinės mokyklos parengtu Glosarijumi- terminų žodynu tvarios aplinkos ugdymo tema.

Bendradarbiaujančių mokyklų pedagogai į savo dalykų programas integruodami ekologinį švietimą  suteikia žinių apie gamtą, jos saugojimo būdus, formuoja vaiko santykį su gamta, ugdo nuovoką, kad kiekvienas žmogus yra atsakingas už bendrą kultūrinį palikimą ir gamtos išsaugojimą.